Quartararo se vrátil do top10

21.08.2023

Fabio Quartararo a Franco Morbidelli si v horkém závodě ve Spielbergu dojeli pro solidní body.
Foto: Yamaha


Francouzský závodník Fabio Quartararo a jeho týmový kolega Franco Morbidelli z Itálie, tedy dvojice týmu Monster Energy Yamaha MotoGP, se v horkém a dlouhém závodě CryptoDATA Motorrad Grand Prix von Österreich pořádně zapotili. Tvrdě tlačili na pilu, v druhé polovině 28kolové MotoGP bitvy nabírali na obrátkách a dojeli na 8., resp. 11. místě.

Fabio Quartararo

"Bohužel v prvních třech kolech mi chybělo hodně přilnavosti.Nemohl jsem bojovat o pozici, ve kterou jsem doufal. Ale jak jsem říkal ve čtvrtek: když odevzdám 100%, budu se závodem spokojený. To se mi také podařilo. Víme, kde jsou místa pro zlepšení naší motorky, ale dnes bylo skvělé jezdit kola za našimi soupeři, takže jsem to mohl opravdu vidět a dát inženýrům skvělou zpětnou vazbu. Letos pracuji na dvou věcech. Snažím se dojet na co nejlepším místě. Snažím se učit a být soustředěný a klidný. Ale také se snažím připravit na příští rok, který bude podle mě superdůležitý. Chci dát Yamaze co nejlepší zpětnou vazbu, aby vyrobila co nejlepší motorku."

Franco Morbidelli

"Byl to záludný závod.Startoval jsem z trochu větší dálky, takže jsem musel získat nějaké pozice zpět. Každopádně to byl zábavný závod. Byl jsem v dobré formě a dokázal jsem získat zpět docela dost pozic. Cítil jsem se silný, cítil jsem, že mám dobré tempo, ale bohužel startovní pozice je stále problém. Budeme se snažit ji zlepšit a určitě zlepšíme i další oblasti."