Quartararo obhajuje vítězství

16.06.2023

Tým Monster Energy Yamaha MotoGP se vydal z Itálie do Německa na Motorrad Grand Prix Deutschland, 7. kolo mistrovství světa MotoGP 2023, které se koná tento víkend na Sachsenringu.
Foto: Yamaha

Po náročném víkendu GP Itálie se Fabio Quartararo a Franco Morbidelli z týmu Monster Energy Yamaha MotoGP těší na víkendovou Velkou cenu Německa. Quartararo přijíždí do Německa na osmém místě v pořadí šampionátu. Po náročném výletu na okruhu v Mugellu by rád dosáhl dobrého výsledku i na Sachsenringu. Vynikající vítězství El Diabla v roce 2022 (přestože se v té době cítil pod psa) a třetí místo v roce 2021 na německé půdě podtrhují, že Francouz na této úzké trati rozhodně umí.

Morbidelliho výsledek v top 10 na domácí GP minulý víkend ho posunul na 12. místo v pořadí. Je odhodlán i nadále stoupat pořadím vzhůru. V roce 2017 stál na nejvyšším stupínku německé GP ve třídě Moto2, takže o tomto víkendu využije své zkušenosti z této trati k tomu, aby nasbíral cenné mistrovské body.

Fabio Quartararo
"Mugello bylo těžké, ale poučili jsme se z chyb. Loni jsem vyhrál na Sachsenringu, ale tahle trať je dost úzká. To ztěžuje předjíždění, takže se nám v pátek musí dařit. Potřebujeme startovat co nejvíce vpředu na startovním roštu."

Franco Morbidelli
"Grand Prix Itálie nedopadla podle našich představ, ale to už musíme hodit za hlavu. Nejlepší cestou vpřed je udržet si pozitivní myšlení a nadále dobře spolupracovat jako tým. Pravděpodobně to opět nebude snadný víkend, ale budeme dál dřít a kopat a ujistíme se, že jdeme správným směrem."