Quartararo doma cíl neviděl

14.05.2024

Tým Monster Energy Yamaha MotoGP ukázal bojovného ducha v závodě GP Francie.
Foto: Yamaha

Španěl Álex Rins, jezdec továrního týmu Monster Energy Yamaha MotoGP, překonal nejrůznější potíže, včetně penalizace dlouhého kola, a v závodě Grand Prix Francie obsadil 15. místo, čímž získal jeden mistrovský bod. Francouzský pilot a hrdina domácích fanoušků, Fabio Quartararo, usiloval o umístění v top 6, když havaroval a předčasně ukončil svůj domácí závod.

Tým Monster Energy Yamaha MotoGP se nyní vydává na Autodromo Internazionale del Mugello v Itálii, kde proběhne soukromý test v rámci přípravy na Gran Premi Monster Energy de Catalunya, která se uskuteční na okruhu Barcelona-Catalunya od 24. do 26. května.

ÁLEX RINS
"Závod byl pro mě opravdu náročný. Od začátku jsem se hodně snažil předjet jezdce, které jsem měl před sebou. To byl hlavní problém. Na startu jsem měl trochu s předním kolem, které se zdvihlo a ztratil jsem několik pozic. Pak jsem se kolo za kolem zasekával za Marinim. Nemohl jsem ho předjet, zůstal jsem tam trčet. Když jsem jel sám, dokázal jsem ho předjet a lépe řídit své tempo i přes problémy, které jsme tento víkend měli, jezdil jsem nízkých 1'32. Tento víkend to bylo hlavně o lepším pochopení a přebírání informací. Nemám pocit, že bychom udělali krok vpřed. Teď se resetujeme a znovu naskočíme na dva dny na motorku na důležitý soukromý test a uvidíme, jestli se dokážeme zlepšit."

FABIO QUARTARARO
"Myslím, že je to poprvé, co jsem takhle spokojený po závodě, ve kterém jsem havaroval. Je to proto, že to bylo letos poprvé, kdy jsme byli opravdu uvnitř první šestky a že jsme bojovali. A já jsem bojoval dobře. Bojoval jsem s Aleixem. Viděl jsem před sebou několik skvělých jezdců a myslím, že jsem se na naše tempo až příliš namotivoval a bohužel jsem havaroval. S průběhem závodu jsem celkem spokojený, až na tu chybu, kterou jsme udělali na konci. Ale i tak si myslím, že můžeme být s naším závodem spokojeni. Když jsem viděl, jak mě fanoušci stále podporují, museli jsme do toho dát všechno. Dnes ráno jsme na motorce udělali velké změny, které byly docela pozitivní. Rozhodli jsme se pro tento motocykl a myslím, že to bude náš nový základ, na kterém budeme pokračovat. Dnes večer jedu do Mugella na soukromý test a poté nás čekají GP v Barceloně a Mugellu, takže to budou nabité tři týdny. Díky informacím z této GP, zejména z dnešního rána, si myslím, že můžeme nastavit nový směr."