Quartararo dokončil svou stou MotoGP jedenáctý

08.07.2024

Fabio Quartararo v neděli na Sachsenringu nastoupil do své sté Grand Prix kategorie MotoGP a bylo z toho jedenácté místo, Remy Gardner, který nahradil zraněného Alexe Rinse, dojel devatenáctý.
Foto: Yamaha

Francouzský závodník Fabio Quartararo, pilot továrního týmu Monster Energy Yamaha MotoGP, v neděli odstartoval do svého 100. závodu MotoGP v premiérové třídě na Motorrad Grand Prix Deutschland. Třicetikolový závod na Sachsenringu dokončil na 11. místě. Australan Remy Gardner, který v Německu nahrazoval zraněného Alexe Rinse, si užil svůj druhý závodní zážitek na YZR-M1 a dokončil jej na 20. místě. Po penalizaci Stefana Bradla za tlak v pneumatikách se Australan posunul na 19. pozici.

Fabio Quartararo
"Byla to těžká GP, ale dnes to šlo mnohem lépe, než se očekávalo. Na začátku nám s novými pneumatikami hodně chybí, ale dojel jsem s víceméně stejným odstupem na vítěze jako ve včerejším sprintu, takže si myslím, že je to docela dobré. Víme, kde se můžeme zlepšit. Myslím, že druhá část sezony bude lepší, a myslím, že se zlepšíme. Od začátku roku jsme udělali pokrok. Tvrdě pracujeme a na výsledcích to zatím není znát, ale jsme na dobré cestě a doufám, že brzy budou vidět kroky, které jsme udělali."

Remy Gardner
"Provedli jsme změnu nastavení, abychom zlepšili můj pocit z motorky. Ve Warm upu jsem cítil rozdíl a myslel jsem si, že bychom mohli zajet docela dobrý závod. Tempo do desátého kola bylo opravdu dobré. Bojoval jsem se Zarcem a Bradlem, snažil jsem se ulovit Mira a 8-9 kol jsem byl před Bradlem, což bylo dobré. V posledních 10 kolech jsem nevěděl, jak zvládnout opotřebení zadní pneumatiky, ale to je dáno zkušenostmi. Přesto, když porovnám své tempo se střední zadní pneumatikou mezi včerejším sprintem a dnešním závodem, je dnešní tempo mnohem lepší. Doufám, že jsem poskytl dobrou zpětnou vazbu a jiný pohled na věc, a snad si z toho Yamaha vezme nějaká pozitiva."