Quartararo a Morbidelli po testu v Misanu

12.09.2023

Fabio Quartararo a Franco Morbidelli se v pondělí vrátili do akce na Světovém okruhu Misano Marco Simoncelli a chtěli zvýšit svůj celkový výkon.
Foto: Yamaha

Tým Monster Energy Yamaha MotoGP se vrátil na Světový okruh Misano Marca Simoncelliho, dějiště GP San Marina, na jednodenní oficiální test Misano MotoGP 2023. Fabio Quartararo a Franco Morbidelli využili dva tréninky (P1 se konal od 9:00 do 12:45 a P2 od 14:00 do 18:00) k porovnání různých testovacích položek. V celkových výsledcích si zajistili šesté, resp. osmé místo.

Quartararo se těšil, že ráno zahájí svůj testovací program. Měl nabitý program, zkoušel nové položky, jako je aerodynamický paket a motor, a také nové pneumatiky Michelin. V prvním tréninku absolvoval 41 kol a ve druhém 50 kol. Nejrychlejšího času dosáhl v úplně posledním kole dne. Tento čas 1'31,177 ho vynesl na šesté místo v celkovém hodnocení testu, 0,575 s od prvního místa.

Morbidelli chtěl využít dostupný čas na trati testu v Misanu k dalšímu zlepšování výkonu motocyklu. Ital zkoušel různé specifikace a některé další prvky, včetně nového podvozku. Dopoledne odjel 32 kol a odpoledne 44 kol, aby mohl dobře porovnat nová řešení. V závěrečné fázi P2 zajel čas 1'31,301 a test dokončil na osmém místě, 0,699 s od prvního místa.

Monster Energy Yamaha MotoGP se vrátí do akce za dva týdny, kdy odstartuje 13. kolo, Grand Prix Indie, která se koná na okruhu Buddh International Circuit.

Fabio Quartararo
"Od tohoto testu jsem očekával mnohem více, ale musíme zůstat pozitivní a analyzovat data, abychom se mohli zlepšit pro test ve Valencii. Pro letošní rok byla jednou z pozitivních věcí modifikace, kterou jsme vyzkoušeli pod kyvným ramenem. Myslím, že ji začneme používat už v příštím závodě. Zbytek bude třeba pro test ve Valencii ještě dopracovat."

Franco Morbidelli
"Vyzkoušel jsem různá nastavení, jezdili jsme s aerodynamikou, zkoušel jsem nový podvozek, prostě jsme zkoušeli různé věci. Žádnou z položek jsem výrazně nepreferoval, takže se budu v příštích několika závodech držet toho, co znám."