Qartararo vybojoval v Kataru sedmou pozici

20.11.2023

Fabio Quartararo se v závodě v Kataru probojoval na sedmé místo, bez bodů zůstal Franco Morbidelli.
Foto: Yamaha

Fabio Quartararo, francouzský pilot týmu Monster Energy Yamaha MotoGP, provětral kola svého motocyklu YZR-M1 v závodě Grand Prix Kataru na 22 kol. Celkem si polepšil o šest míst, aby u šachovnicové vlajky obsadil sedmé místo. Jeho italský týmový kolega Franco Morbidelli měl dobrý start, ale snažil se tlačit tak, jak chtěl. Zapojil se do tvrdého boje o 15. místo, ale nakonec skončil šestnáctý.

FABIO QUARTARARO
"Byl to dobrý závod a dobrý návrat. Měl jsem skvělý start, ne jako včera. Ale čekal jsem lepší výsledek. Závod byl rychlejší než včera, kdy jsme měli více možností zajíždět časy na kolo. Ale bylo to naše tempo, bylo to nejlepší, co jsme mohli udělat. Naše tempo bylo dobré. Skupinu přede mnou jsem dohnal opravdu rychle. Poslední kolo s Alexem Marquezem bylo opravdu těžké. Byl jsem rychlejší, ale nedokázal jsem ho předjet. Myslím si ale, že můžeme být spokojeni s naším závodem a s tím, co jsme dnes a tento víkend dokázali."

FRANCO MORBIDELLI
"Byl to zvláštní závod. Čekal jsem úplně jiný výkon. Pocit s pneumatikou nebyl normální. Ve warm upu jsem byl rychlejší s ojetými pneumatikami z pátku a v horkých podmínkách než dnes večer s novými pneumatikami a v závodním režimu. Na této trati to tak bývá."