Puccetti - Ducati by dávala smysl

10.08.2023

Šéf týmu Kawasaki Puccetti Racing na stránkách SPEEDWEEK.com přiznává, že jednou z cest, jak pokračovat ve WorldSBK, je změna materiálu.
Foto: Kawasaki Puccetti Racing Team

Tým Kawasaki Puccetti Racing zaznamenal s tureckým jezdcem Toprakem Razgatliouglem skvělé úspěchy, když po titulech v STK600 a STK1000 se Razgatliouglu s Puccettiho Kawasaki prosadil na stupně vítězů, včetně vyhraných závodů, i v nejsilnější kategorii WorldSBK. Od doby, kdy Razgatliouglu odešel k Yamaze, tým doslova paběrkuje. "Vrchol" dna přišel v letošní sezoně, kdy Tom Sykes získal pouze jeden bod a stejně si vede i Esteve Rabat, který Sykese vystřídal. I proto Manuel Puccetti v rozhovoru na stránkách SPEEDWEEK.com naznačil, že jednou z možností, jak dál, je přechod na motocykly Ducati.

Manuel Puccetti

"Není možné, abych takto pokračoval. Mohli bychom také odložit projekt Superbike a využít další stroje Kawasaki v mistrovství světa supersportů. Nebo bychom mohli změnit výrobce pro mistrovství světa superbiků a přejít k nějakému, který je konkurenceschopnější. Ducati by dávala smysl, protože od ní můžeme koupit motocykl schopný vyhrávat. S kým jiným to můžete udělat? Jedině s nimi. Pokud to uděláme, mohl bych se soustředit na mistrovství světa superbiků a opustit supersport. To jsou mé myšlenky, potřebuji slibné vyhlídky do budoucna. Někteří sponzoři podporují můj projekt už dvacet let, jsou hodně zapálení. Musíme jim ale dát kvalitní projekt, jako tomu bylo v minulosti. Potřebujeme výsledky a dobré vyhlídky a nechceme se jen účastnit. Nechceme platícího jezdce jen proto, abychom se mohli zúčastnit. O takovou úroveň nemám zájem. Ani o úroveň, na které se momentálně nacházíme."