První test BMW s Toprakem

05.12.2023

Michael van der Mark a Toprak Razgatlioglu absolvovali v Portimão první test BMW Motorrad WorldSBK.
Foto: BMW Motorrad

Přípravy na sezónu 2024 FIM mistrovství světa superbiků (WorldSBK) nabírají tempo. Nováček Toprak Razgatlioglu (TUR) absolvoval v neděli a pondělí své první testovací dny jako tovární jezdec BMW Motorrad WorldSBK. Spolu s týmem ROKiT BMW Motorrad WorldSBK a jeho týmovým kolegou Michaelem van der Markem (NED) vyrazil Razgatlioglu na trať v Portimão v Portugalsku. Razgatlioglu využil prvního testu k seznámení s BMW M 1000 RR a k seznámení se svým novým týmem. V dnes a ve středu ve španělském Jerezu de la Frontera budou další dva dny testování.

Toprak Razgatlioglu:
"Obecně jsem opravdu šťastný, protože to byl velmi pozitivní test. Můj pocit z BMW M 1000 RR je velmi dobrý. Nyní motorce rozumím a také jsme zajeli velmi dobré časy na kolo, pokud jde o podmínky na trati, které nebyly nejlepší, takže jsem netlačil na rychlý čas na kolo a nepoužili jsme měkčí pneumatiku. Baví mě to, i když jsem nemohl najezdit hodně kol. Učíme se, protože tahle motorka je pro mě úplně jiná, ale teď se jí začínám přizpůsobovat. Hlavně v pondělí jsem měl z předku mnohem lepší pocit než předtím. A výkon a motorová brzda jsou neuvěřitelné, motorka je na rovince velmi rychlá. Jsem velmi pozitivní, jen potřebujeme najezdit více kol. Děkuji všem klukům, vřele mě přivítali a všichni se snaží zlepšovat, což se nám okamžitě povedlo. Uvidíme, potřebuji více času. Pokud budeme mít dobré podmínky na trati, myslím si, že mohu zajet dobrý čas na kolo, protože zejména pocit z předku, když vjíždím do zatáčky, je nyní mnohem lepší. Trakce funguje velmi dobře a mám více síly. Obecně jsem velmi šťastný a po prvních kolech bych řekl, že nejsme daleko. Blížíme se."

Michael van der Mark:
"Bohužel jsem během testu neujel tolik kol. To byla smůla. Ale bylo hezké být s týmem a mít Topraka v garáži. Máme tu nějaké nové mechaniky a bylo příjemné strávit pár dní s kluky. Doufám, že v Jerezu budeme mít více štěstí. Je tolik věcí k testování, tak snad konečně vyjedeme s motorkou. Můj první dojem byl, že celá atmosféra v týmu je opravdu dobrá. Opravdu jsem si to užil, i když jsem moc nejezdil."