První letošní pódium pro Bezzecchiho

28.04.2024

Jezdec týmu Pertamina Enduro VR46 Racing Team obsadil třetí místo. Pozitivní neděle také pro Fabia Di Giannantonia.

Marco Bezzecchi je zpět! Jezdec týmu Pertamina Enduro VR46 Racing Team se vrátil na stupně vítězů, když obsadil třetí místo v GP Španělska, která se dnes konala v Jerez de la Frontera. Pro něj i celý tým je to první pódium v sezóně 2024. Pozitivní den prožil také Fabio Di Giannantonio, sedmý pod šachovnicovou vlajkou.

Marco, který startoval z druhého místa na startovním roštu a byl schopen skvělého startu, se okamžitě dostal do tempa přední skupiny. Po celý závod bojoval o stupně vítězů, vedoucí duo opustil až v závěru a cílovou pásku protnul na P3. Pro Marca je to deváté pódium ve třídě MotoGP a v celkovém pořadí si polepšil na 36 bodů (P9).

Nelehký start a P10 po prvních pěti kolech prožil Fabio, kterému se podařilo udržet koncentraci a posunout se pořadím vzhůru. Sedmé místo v cíli je pro něj čtvrtá Top10 v řadě a celkově pozitivní pocity na Ducati Desmosedici GP s 34 body (P10 v celkovém pořadí).

Marco Bezzecchi
"Především děkujeme celému týmu, který na tomto výsledku tvrdě pracoval, nikdy se nevzdal a věřili jsme v něj. Tady v Jerezu jsem se hned cítil dobře, i včera, navzdory pádu v závěru, jsem byl s pocity na motorce spokojený. Potřebovali jsme pódium! Odstartoval jsem skvěle, tedy na mé poměry. To bylo nejtěžší, pak už jsem myslel jen na závodění. Pecco a Marc dnes měli něco navíc, nechtěl jsem riskovat, snažil jsem se co nejdéle držet jejich tempo, abych si udržel náskok na ty za námi. Jsem velmi šťastný, chci si tento okamžik užít, ale také pracovat na zítřejším testování a směrem k Le Mans, dalšímu závodu, pro mě speciálnímu místu."

Fabio Di Giannantonio
"Jsem šťastný, protože loni jsem na těchto prvních tratích v kalendáři skončil kolem 18.-20. místa. Dnes jsem však dosáhl počtvrté za sebou Top10 a jsme blízko nejsilnějším jezdcům. V prvních kolech jsem udělal chybu, byl jsem tam, ale ztratil jsem půdu pod nohama a pak už jsem se nedokázal vzpamatovat. V závěru jsem trochu stáhl ztrátu, ale bylo to pozdě, mohl jsem mířit do Top4. Každopádně jsem spokojený, daří se nám, pocity jsou dobré a teď mě čekají tratě, kde jsem byl silný už v minulosti. Zítra nás čeká den testování, budeme zkoušet alternativní cesty, abychom udělali krok vpřed."