Pro VR46 startuje rozhodující fáze sezony

03.08.2023

Druhá polovina sezony startuje v Silverstone, kam přijíždí Marco Bezzecchi aktuálně třetí v celkovém pořadí a Lucu Mariniho, který je šestý.
Foto: Mooney VR46 Racing


Pět dlouhých týdnů pauzy na dobití baterek po fantastickém začátku sezony pro tým Mooney VR46 Racing končí, přichází čas vrátit se do práce. Sezona MotoGP pokračuje na britském okruhu Silverstone, kde se pojede devátý závod sezony 2023. Marco Bezzecchi - třetí v celkovém pořadí se 158 body - a Luca Marini - šestý s 98 body - se vracejí na Ducati Desmosedici GP s ještě větší motivací, se kterou absolvovali první část sezony.

Luca Marini

"Byla to dlouhá pauza, ale stalo se mnoho důležitých věcí a já jsem šťastný, protože teď se vrátím na trať s ještě větší motivací pro druhou polovinu sezóny. Vycházíme ze série solidních závodů, kde jsem dosáhl dobrých umístění, ale možná mi něco chybělo k tomu, abych tam byl se skupinou úplně prvních kluků, kteří budou bojovat o pozice, které se počítají. Cíl do Valencie je následující: dál tvrdě pracovat, věnovat pozornost detailům a přiblížit se těm nejsilnějším. Silverstone je velmi komplikovaná a technická trať, ale máme vynikající balíček, abychom byli konkurenceschopní, vyzkoušíme také novou změnu formátu. Diváci jsou zde vždy výjimeční."

Marco Bezzecchi

"Na dovolenou jsem odjel s takovou náladou, jakou jsem chtěl, v Assenu jsem prožil prakticky dokonalý víkend. V těchto týdnech jsem si užíval, že jsem doma. Chyběly mi motorky, i když jsme často trénovali s kluky z akademie, ale GP jsou něco jiného. Silverstone není jednoduchá trať na ježdění, je hodně dlouhá, s řadou řízených zatáček a nebude samozřejmostí být tam s těmi nejsilnějšími. Začněme od pátku správnou nohou, vyzkoušejme si také tuto novou změnu formátu, která by nám měla pomoci seznámit se s tratí. Vraťme se do práce s plnými bateriemi pro tuto druhou polovinu sezony."