Prima Pramac po Brnu

23.06.2026

Tým Prima Pramac Yamaha MotoGP prožil v Brně náročný závod, Razgatlıoğlu se však propracoval k dalším bodům.
Foto: tým Prima Pramac Yamaha MotoGP

Náročná Grand Prix České republiky pro tým Prima Pramac Yamaha MotoGP znamenala pro oba jezdce boj ze zadních pozic startovního roštu v obtížných podmínkách. Přestože v dopoledním warm-upu předvedli lepší tempo, závod poukázal na oblasti, kde mladý projekt YZR-M1 stále potřebuje vylepšit. Toprak Razgatlıoğlu se z konce startovního roštu propracoval na 14. místo a získal body, zatímco Jack Miller projel cílem na 16. pozici.

TOPRAK RAZGATLIOGLU
"Bylo fajn po tak dlouhé době zase závodit v Brně. Víkend nezačal tak, jak jsme si přáli, zejména v kvalifikaci, kde jsme udělali chybu, která nám zkomplikovala situaci v závodech. Celkově si ale myslím, že jsme odvedli dobrou práci a podařilo se nám postupně zlepšovat. Dnešní závod nebyl snadný, protože jsem se opět musel probojovat startovním polem. V každém kole jsem jel na maximum, snažil jsem se získat pozice zpět a držet se jezdců přede mnou. V závěrečných kolech jsem jel na samé hranici možností a snažil se získat ještě jednu pozici, a nakonec se nám podařilo dojet na bodech. Jsem spokojený, protože jsme dokázali bojovat s jezdci různých značek a protože každý závod mi pomáhá lépe porozumět MotoGP, pneumatikám a tomu, jak závod zvládnout. Stále existují oblasti, ve kterých se musíme zlepšit. Všichni v Yamaze velmi tvrdě pracují na tom, aby našli řešení a posunuli se dál. Teď se soustředíme na Assen. Je to okruh, který dobře znám a který mě opravdu baví, ale nejdůležitější pro mě je začít víkend silněji. Pokud se nám to podaří, věřím, že můžeme udělat další krok vpřed a bojovat o lepší výsledek."

JACK MILLER
"Další náročný závod pro nás. Neudělal jsem žádné zásadní chyby a měl jsem pocit, že jsem z dnešního nastavení vytěžil maximum. Snažil jsem se držet se Topraka, ale pokaždé, když jsem trochu víc zatlačil na brzdy nebo se pokusil projet zatáčku vyšší rychlostí, byl jsem přímo na hranici možností. On se mi postupně vzdaloval, zejména v těsnějších úsecích. Způsob, jakým dokáže zastavit motorku v těch šikanách, je opravdu působivý a rozhodně se z toho můžeme poučit. Fyzicky jsem se během celého závodu cítil dobře a od startu do cíle jsem mohl jet na maximum. V každém kole jsem do toho dal všechno, a to je pozitivum, které si z dneška odnáším. Zároveň je to ale těžké, protože víme, že nás ještě čeká spousta práce. Vše pečlivě analyzujeme, budeme dál pracovat a soustředit se na to, jak udělat další krok vpřed."


Share