Prima Pramac po Brnu
Tým Prima Pramac
Yamaha MotoGP prožil v Brně náročný závod, Razgatlıoğlu se však propracoval k dalším
bodům.
Foto: tým Prima
Pramac Yamaha MotoGP
Náročná Grand Prix České republiky pro tým Prima Pramac Yamaha MotoGP znamenala pro oba jezdce boj ze zadních pozic startovního roštu v obtížných podmínkách. Přestože v dopoledním warm-upu předvedli lepší tempo, závod poukázal na oblasti, kde mladý projekt YZR-M1 stále potřebuje vylepšit. Toprak Razgatlıoğlu se z konce startovního roštu propracoval na 14. místo a získal body, zatímco Jack Miller projel cílem na 16. pozici.
TOPRAK RAZGATLIOGLU
"Bylo fajn po tak dlouhé době zase závodit v Brně. Víkend
nezačal tak, jak jsme si přáli, zejména v kvalifikaci, kde jsme udělali chybu,
která nám zkomplikovala situaci v závodech. Celkově si ale myslím, že jsme
odvedli dobrou práci a podařilo se nám postupně zlepšovat. Dnešní závod nebyl
snadný, protože jsem se opět musel probojovat startovním polem. V každém kole
jsem jel na maximum, snažil jsem se získat pozice zpět a držet se jezdců přede
mnou. V závěrečných kolech jsem jel na samé hranici možností a snažil se získat
ještě jednu pozici, a nakonec se nám podařilo dojet na bodech. Jsem spokojený,
protože jsme dokázali bojovat s jezdci různých značek a protože každý závod mi
pomáhá lépe porozumět MotoGP, pneumatikám a tomu, jak závod zvládnout. Stále
existují oblasti, ve kterých se musíme zlepšit. Všichni v Yamaze velmi tvrdě
pracují na tom, aby našli řešení a posunuli se dál. Teď se soustředíme na
Assen. Je to okruh, který dobře znám a který mě opravdu baví, ale
nejdůležitější pro mě je začít víkend silněji. Pokud se nám to podaří, věřím,
že můžeme udělat další krok vpřed a bojovat o lepší výsledek."
JACK MILLER
"Další náročný závod pro nás. Neudělal jsem žádné zásadní
chyby a měl jsem pocit, že jsem z dnešního nastavení vytěžil maximum. Snažil
jsem se držet se Topraka, ale pokaždé, když jsem trochu víc zatlačil na brzdy
nebo se pokusil projet zatáčku vyšší rychlostí, byl jsem přímo na hranici
možností. On se mi postupně vzdaloval, zejména v těsnějších úsecích. Způsob,
jakým dokáže zastavit motorku v těch šikanách, je opravdu působivý a rozhodně
se z toho můžeme poučit. Fyzicky jsem se během celého závodu cítil dobře a od
startu do cíle jsem mohl jet na maximum. V každém kole jsem do toho dal
všechno, a to je pozitivum, které si z dneška odnáším. Zároveň je to ale těžké,
protože víme, že nás ještě čeká spousta práce. Vše pečlivě analyzujeme, budeme
dál pracovat a soustředit se na to, jak udělat další krok vpřed."

