Premiéra pro GasGas v Rakousku

16.08.2023

GasGas Factory Racing Tech3 je připraven na rakouskou Grand Prix na domácí půdě svého výrobce.
Foto: GasGas Media

Jste připraveni na 10. kolo roku 2023? GasGas Factory Racing Tech3 určitě ano, protože červený tým GasGas tento týden míří do krásného rakouského Štýrska na závod CryptoDATA Motorrad Grand Prix von Österreich. Pro tým je to velmi speciální zastávka roku, protože Red Bull Ring, původně známý jako Österreichring, je domovem skupiny Pierer Mobility. Augusto Fernandez a Pol Espargaro budou bezpochyby toužit přivézt domů dobrý výsledek, protože GasGas RC16 čeká premiéra na mezinárodně známém rakouském okruhu o délce 4,34 km.

Augusto Fernandez

"Do Rakouska se tento týden opravdu těším, je to velmi důležité kolo pro skupinu Pierer Mobility Group, takže tam chci opravdu uspět. V Silverstonu jsme se hodně zlepšili, v každém tréninku jsme dobře pracovali, zejména v kvalifikaci, a pak jsme jeli dva dobré závody. Kolo od kola děláme pokroky, na motorce jsme si stále jistější, takže do Spielbergu jedu s touhou zažít s týmem další skvělý víkend."

Pol Espargaro

"Red Bull Ring je pro mě i pro Pierer Mobility speciální trať, mám ji velmi rád a v minulosti jsem na ní dokázal být rychlý.Teď je samozřejmě moje situace jiná a musím se k GP postavit jinak, protože stále musím myslet na obnovení svých pocitů na motorce, psychických i fyzických.V těchto dnech hodně trénuji po tom, co jsem se naučil ve své první GP v Silverstone, takže doufám, že to půjde snáze. Musím však zachovat klid a pochopit, že mě čeká ještě dlouhá cesta, než se dostanu do normální kondice a tam, kde jsou ostatní jezdci po tolika závodech."