Představení Teamu HRC 2024

09.02.2024

Tým HRC oficiálně zahajuje svou kampaň mistrovství světa superbiků 2024 představením zbarvení nového motocyklu CBR1000RR-R.
Foto: Honda

V pátek 9. února Team HRC oficiálně představil svůj projekt WorldSBK 2024, v jehož rámci se na trať vydají tovární jezdci Iker Lecuona a Xavi Vierge se zcela novým motocyklem CBR1000RR-R.

Během online představení vysílaného na oficiálních sociálních stránkách HRC nastínil nový manažer týmu HRC José Manuel Escamez cíle pro nadcházející závodní sezonu. Následovalo video odhalující nový Fireblade 2024, který bude svěřen Lecuonovi a Viergeovi. Oba španělští jezdci, kteří s týmem HRC vstupují do třetí sezony v řadě, zopakovali své cíle pro nadcházející šampionát a zdůraznili, že je třeba využít potenciálu nového motocyklu a dosáhnout dobré přilnavosti a zrychlení, jakož i konzistence na různých závodních tratích, aby navázali na výkony z loňské sezony.

Honda Fireblade 2024 obsahuje řadu modernizovaných komponentů, počínaje novými aerodynamickými a elektronickými balíčky. Japonští inženýři v posledních měsících neúnavně pracovali na tom, aby továrnímu týmu Superbike poskytli řadu nových dílů, které by měly přinést výhody v mnoha oblastech, v neposlední řadě při akceleraci, zpomalování a brzdění. Během zimního testování měli tým a jezdci první příležitost pracovat na motocyklu, protože hledali základní nastavení, které by jim umožnilo využít zjevný potenciál stroje.

V esteticky působivém lakování se logo CBR honosí jasnějším odstínem modré barvy, zatímco břišní partie zdobí výrazný modrý pás. Aby se tato změna odrazila, obsahují kombinézy jezdců podobný modrý pruh vedoucí svisle shora dolů.

Lecuona a Vierge se s novým vzhledem CBR1000RR-R vrátí na trať 19. a 20. února, kdy se zúčastní posledního předsezónního testu na australském okruhu Phillip Island, než se 23. a 25. února vrátí na stejnou trať, kde se uskuteční úvodní podnik sezóny mistrovství světa Superbike 2024.