Představení Monster Energy Yamaha MotoGP 2024

05.02.2024

Team Monster Energy Yamaha MotoGP představuje v Sepangu sestavu pro rok 2024.
Foto: Yamaha

Monster Energy Yamaha MotoGP dnes v malajském Sepangu představila složení svého týmu. Tým otevřel dveře své garáže vybrané skupině zástupců médií, kteří měli možnost promluvit si s novými týmovými kolegy Fabiem Quartararou a Álexem Rinsem před sezónou MotoGP 2024 a prohlédnout si zblízka motocykly Yamaha YZR-M1 pro rok 2024.

FABIO QUARTARARO
"Začíná nová sezóna - to je vždycky vzrušující! Všichni začínají opět od nuly a vím, že já i tým máme obrovskou motivaci udělat během testů v Sepangu co nejvíce práce. Dobrý start do sezony 2024 - i když jde jen o předsezonní testy - může později přinést velkou výhodu. Takže jako vždy dáme do každého dne, do každého tréninku, do každé jízdy a do každého kola všechno. Vím, že Yamaha v zákulisí tvrdě pracuje, takže si myslím, že pokud budeme ve všech ohledech tlačit, měli bychom společně zažít skvělý rok. Chci bojovat vpředu a chci opět pozdravit své fanoušky z nejvyššího stupně vítězů!"

ÁLEX RINS
"Už jsem si poprvé vyzkoušel, jak se pracuje na M1 s týmem Yamaha při testech ve Valencii a shakedownu, ale dnešní akce k zahájení sezóny 2024 MEYM mě znovu vzrušuje, jako by to byl první den. Na testu ve Valencii se nám povedla první jízda, takže jsem s ní byl docela spokojený, a už se nemůžu dočkat, až zítra budeme pokračovat v práci tady v Sepangu. Musím vyzkoušet spoustu věcí, ale cítím se sebejistě. Zdá se, že se motorka snadno adaptuje, takže si myslím, že na testu v Sepangu budu schopen udělat další kroky. Hodně jsem pracoval na své fyzické kondici, abych sem přijel na co nejlepší úrovni, a teď už chci jen znovu začít jezdit!"

TAKAHIRO SUMI
GM, divize vývoje motoristických sportů, Yamaha Motor Co., Ltd.

"Jak mnozí vědí, práce divize YMC pro rozvoj motoristických sportů na obnovení úspěchu v roce 2024 začala již před koncem sezóny 2023. Hlavním cílem společnosti Yamaha je a vždy bude přinášet zákazníkům a fanouškům Kando*. Je proto samozřejmé, že společnost je plně oddána věci, aby s naší novou globální týmovou silou přinesla trofej MotoGP zpět společnosti Yamaha. Na základě zpětné vazby od jezdců neúnavně pracujeme na hledání nových způsobů, jak náš motocykl vylepšit, a víme, že Fabio a Álex, stejně jako testovací jezdec Cal, chtějí nový motocykl specifikace 2024 otestovat. Bude to opět dlouhá sezóna, ale jsme připraveni se do ní pustit a soutěžit v ní naplno."

* POZNÁMKA – Kando je japonský výraz pro současný pocit hlubokého uspokojení a intenzivního vzrušení, který zažíváme, když se setkáme s něčím výjimečným.

LIN JARVIS
Výkonný ředitel, Yamaha Motor Racing

"Loňská sezóna byla náročná, ale přeskupili jsme se, restrukturalizovali naši organizaci a nyní jsme připraveni na návrat. Po významných změnách v našem projektovém týmu MotoGP a s novým složením jezdců se tým cítí svěží a připravený na sezónu 2024. Inženýři Yamahy pracovali během "zimní přestávky" nepřetržitě a pokračovali ve vývoji motocyklu. Ačkoli tedy livrej zůstává pro letošní sezónu stejná, je toho na M1 specifikace 2024 mnohem více, než je na první pohled patrné.

Další konstantou, za kterou jsme opravdu vděční, je silný vztah s našimi oficiálními sponzory a partnery. Vstupujeme do dvanáctého roku se společností Monster Energy jako naším sponzorem a do šesté sezony s ní jako s titulárním sponzorem. Jsme jim i dalším oficiálním sponzorům, partnerům a dodavatelům našeho týmu, z nichž s mnohými dlouhodobě spolupracujeme, vděční za to, že našemu projektu a našemu poslání vyniknout v superinovativním, technicky a fyzicky náročném sportu závodů MotoGP projevují plnou podporu.

Na začátku šampionátu v roce 2024 nás čekají 3 předsezónní testy, po nichž následuje kalendář 21 závodů se 42 jednotlivými závody, včetně sprintů a hlavních závodů.

Kromě toho nás v průběhu sezony čeká řada testů IRTA a také mnoho soukromých testů, kde nyní můžeme díky uplatnění nových koncesních pravidel pro rok 2024 využít naše jezdce GP.

Bude to tedy dlouhá a intenzivní sezóna, ve které bude záležet na výkonnosti i vytrvalosti, abychom dosáhli úspěchu v šampionátu.

Poté, co jsme již začali "shakedown testem", zahájíme nyní skutečnou sezónu oficiálním testem IRTA v Sepangu, kde můžeme zhodnotit naši výkonnost ve srovnání s konkurencí.

Věřím, že letošní sezóna bude jednou z nejnapínavějších v MotoGP za poslední dobu, a doufám, že si fanoušci po celém světě užijí souboje v následujících deseti měsících.

Pojďme začít!"