Představení GYTR GRT Yamaha 2024

07.02.2024

GYTR GRT Yamaha se stala prozatím posledním týmem, který sundal závoje z motocyklů.
Foto: Yamaha

Jezdci Remy Gardner a Dominique Aegerter prožili pozitivní debut ve WorldSBK v roce 2023 a sezónu zakončili na vysoké úrovni. Aegerter v posledním kole vybojoval dvě pódia a mezitím přidal tři umístění v první řadě v kvalifikaci, včetně úžasné kvalifikace v prvním závodě na Phillip Islandu.

Totéž lze říci o Gardnerovi, který v průběhu roku hodně pokročil a dosáhl rovněž pozoruhodné první řady v Mostě, ve finále sezony byl opravdu blízko prvního pódia WorldSBK v kariéře, když projel cílem čtvrtý jen pár desetin od stupňů vítězů.

Duo GYTR GRT Yamaha proto touží navázat tam, kde skončilo, a jejich cílem je neustále se zlepšovat v každém kole, aby mohli v průběhu sezony pravidelně bojovat v popředí.Tým je potěšen, že může přivítat zpět několik klíčových partnerů a také představit nové partnery pro sezonu 2024, kteří budou mít významný podíl na úspěších týmu.

Dominique Aegerter
"Nemohu se dočkat, až začne sezona 2024! Bohužel jsem se nemohl zúčastnit testů, které jsme měli v lednu, protože se stále zotavuji z virové infekce, ale první kolo na Phillip Islandu si chci užít. V loňském roce jsme šampionát zakončili na vysoké úrovni, cílem je nadále se zlepšovat a důsledně bojovat o přední příčky. Rád bych se v průběhu sezony opět umístil na stupních vítězů a pokusil se vyhrát svůj první závod WorldSBK."

Remy Gardner
"Máme za sebou pozitivní premiérovou sezonu, každým kolem jsme se posouvali kupředu a rozuměli si. Jsem přesvědčen, že bychom společně mohli mít silný ročník 2024, během zimy jsme také absolvovali několik produktivních testovacích jízd. Cílem je pravidelně se držet na předních místech a zlepšovat se v každém kole s cílem užít si první pódium WorldSBK v kariéře."

Filippo Conti - šéf týmu
"Všichni se těšíme na napínavou sezónu WorldSBK 2024. To, že s námi Dominique a Remy budou i v další sezoně, znamená, že můžeme pokračovat v pokroku a navázat tam, kde jsme v minulé sezoně skončili. Oba měli pozitivní nováčkovskou sezónu, kterou zakončili na velmi vysoké úrovni, což nám dodává velkou sebedůvěru pro nadcházející šampionát, kde bychom rádi pravidelně bojovali o přední příčky. Chtěl bych poděkovat společnosti Yamaha za skvělou podporu, kterou nám každoročně poskytuje. Stejně tak chci poděkovat všem partnerům, kteří nás budou opět podporovat, a také rád přivítám ty nové, kteří budou pro výsledky týmu rozhodující."