Představení Ducati Corse R&D - Factory MX 2024

23.01.2024

Poté, co Ducati loni 24. října oznámila svůj vstup do světa motokrosu s řadou modelů, které budou na trhu k dispozici v příštích několika letech, představila nyní Ducati Corse Off-Road, divize Ducati, která má na starosti závodní aktivity ve světě motokrosových pneumatik, dva prototypy, které budou v roce 2024 v Madonně di Campiglio během závodu Campioni in Pista používat Antonio Cairoli a Alessandro Lupino.
Foto: Ducati

Desmo450 MX, tak se nový model jmenuje, byl na pódiu v PalaCampiglio představen v závodním zbarvení, ve kterém se bude letos prohánět v italském motokrosovém šampionátu Pro - Prestige MX1 - týmem Ducati Corse R&D - Factory MX Team, který vedou Corrado a Marco Maddii. Cílem této první závodní sezóny je především získávat data a informace v závodech, které přispějí k vývoji modelu Desmo450 MX, který se začne vyrábět v druhé polovině roku 2025.

Právě Alessandro Lupino se zúčastní všech kol italského mistrovství a také intenzivního testovacího programu, v němž se k němu připojí Antonio Cairoli.

Závodní premiéra motocyklu Ducati Desmo450 MX je naplánována na 16. a 17. března v Mantově na prvním podniku italského motokrosového šampionátu Pro Prestige MX1.

Claudio Domenicali (generální ředitel Ducati Motor Holding)
"Je nám velkým potěšením zahájit další závodní sezónu Ducati v Madonně di Campiglio, v místě, které dokonale vyjadřuje hodnoty 'Made in Italy', jejichž jsme hrdými ambasadory a které loni představovalo startovní bod nezapomenutelné sezóny. Cesta, která nás dovedla k pozici nejlepších na světě v závodění, se bezpochyby skládá z tvrdé každodenní práce těchto let, ale také z naší schopnosti pracovat jako tým a bavit se, přičemž do toho, co děláme, vkládáme maximální úsilí. Jedním ze silných prvků naší značky je schopnost vytvářet systém a dnes ji demonstrujeme společným představením oficiálních týmů pro závodní sezónu 2024: Ducati Lenovo Team, Aruba.it - Racing Ducati Team a novinka reprezentovaná týmem Ducati Corse R&D - Factory MX Team. Vidět tyto tři motocykly vedle sebe pro mě bylo velkou emocí, protože ačkoli se od sebe liší, jsou součástí jednoho projektu. Tuto sounáležitost podtrhuje základní barva, červená Ducati, stejná pro všechny, a také zcela nový grafický znak, který připomíná křivku přítomnou v logu Ducati, inspirovanou nejvzrušivější částí jízdy na motocyklu: zatáčkou. Zároveň jsou tyto motocykly také vyjádřením cesty, kterou se Ducati v posledních letech vydala a investovala do své budoucnosti. Vstup do motokrosu je vlastně jasným příkladem toho, že naše vůle zlepšovat se a touha po vítězství nemají hranic. V těchto dvou dnech budeme mít příležitost dodat si tu správnou energii na sezónu, která slibuje být plná výzev, v níž se pokusíme potvrdit své prvenství v mistrovství světa v závodech na hlavní trati a předvést své schopnosti v novém terénu, jakým je specializovaný off-road. Výzvy nás vždy povzbuzovaly k tomu, abychom ze sebe vydali to nejlepší, a my se cítíme naprosto připraveni."