Představení Barni Spark Ducati

12.02.2024

Danilo Petrucci se připravuje na druhou sezónu s týmem Marca Barnaba..
Foto: Barni Spark Ducati Team

Mistrovství světa MOTUL FIM Superbike v roce 2024 je stále blíž a čím blíž, tím víc týmů můžeme před zhasnutím světel zahlédnout! Tým Barni Spark Racing pokračuje v letošní sezoně s Danilo Petruccim a stroj s číslem 9 bude mít známý vzhled. Motocykl je z velké části stejný jako v roce 2023, opět se na něm objeví okamžitě rozpoznatelná černá a červená barva týmu.

V šampionátu WorldSSP bude na stroji Ducati V2 hájit barvy týmu italský závodník Yari Montella, který chce během sezóny atakovat přední pozice v jednotlivých závodech a získat uspokojivé umístění v celkové klasifikaci.

Tým Marca Barnaba se tradičně představí také v domácím, italském šampionátu C.I.V. V kategorii Superbike zde nastoupí zkušený Michele Pirro. Ve slabší kategorii Supersport se představí mladý americký jezdec Edoardo Aquilano.

Danilo Petrucci
"Usilovali jsme o toto obnovení, protože tým i já věříme, že máme všechny předpoklady k tomu, abychom překonali loňské více než uspokojivé výsledky. Pokud jsme stále tady, je to proto, že chceme víc. V roce 2023 nám trvalo půl sezony, než jsme se stali konkurenceschopnými, nyní začínáme s jiným vědomím od prvního závodu."

Yari Montella
"Prezentace týmu je vždy vzrušujícím okamžikem, příležitostí shromáždit všechny lidi, kteří nás během sezony podporují. Během zimy jsem tvrdě trénoval a měl jsem možnost hodně jezdit na Panigale V2. Je to velmi důležité, abych na Phillip Island přijel už na svém maximu."

Michele Pirro
"Společně s týmem Barni Spark Racing jsme dosáhli 65 vítězství a šesti italských titulů. Touha po vítězství však zůstává stejná jak u mě, tak u Barniho. Upřímně děkuji rodině Barnabò, sportovně jim vděčím za mnoho. Po deseti letech vzniklo přátelství, které přesahuje rámec závodění. Zvenčí to všechno vypadá jednoduše, ale nic z toho, čeho jsme společně dosáhli, není samozřejmost. Potřebujeme maximální nasazení, které nám nikdy nechybělo, a podporu všech. Zvláštní poděkování patří sponzorům, kteří nám umožňují být na trati."

Edoardo Aquilano
"Je mi ctí být součástí týmu Barni Spark Racing a stát po boku Danila, Micheleho a Yariho. Představují pro mě cenné příklady, které mohu následovat jako vzory. Nemohu se dočkat, až vyjedu na trať a budu podporován Marcem Barnabò a jeho spolupracovníky. Jsem zvědavý a nedočkavý, až uvidím tým při práci. Na trati i mimo ni ze sebe vydám 100%, abych byl konkurenceschopný."

Marco Barnabò, šéf týmu
"V roce 2024 to bude desátá sezona v šampionátu WorldSBK a kdo se rozhodne být po našem boku, ten se také trochu spojí s Ducati. Bylo by hezké oslavit to dobrými výsledky, nic nám k tomu nechybí. Celou zimu jsme tvrdě pracovali s našimi dodavateli a jsem si jistý, že jezdci udělali totéž. Chceme být protagonisty ve všech šampionátech."