Před Salačem je start asijského turné

21.09.2023

QJmotor Gresini Racing Moto2 – je čas na asijské turné, nejprve v Indii a poté v Japonsku.
Foto: Gresini Racing

Nastal čas, aby tým QJmotor Gresini Racing Moto2 vyrazil na zámořské závody: první z nich se pojede v Indii na okruhu Buddh International, který je novou výzvou kalendáře na rok 2023. Dva jezdci Gresini střední třídy proto budou muset využít dvou pátečních tréninků, obou prodloužených, každý na celkem 55 minut, aby měli jezdci možnost co nejvíce objevit všechna tajemství trati v Novém Dillí, aby pak v sobotní kvalifikaci a v nedělním závodě podali co nejlepší výkon.

Filip Salač a Jeremy Alcoba poté odletí do Japonska, kde loni český jezdec po vydařené kvalifikaci, díky níž startoval z druhé řady, vybojoval umístění v top10, zatímco jezdec s číslem 52 do cíle nedojel poté, co se díky návratu z osmadvacátého místa na startovním roštu na patnáctou pozici po pouhých osmi kolech probojoval do bodované zóny.

FILIP SALAČ #12 (7. místo v pořadí šampionátu s 91 body)
"Už se nemůžu dočkat, až začnu asijské turné, je to pro mě nejlepší část sezony. Všichni budou v Indii poprvé, viděl jsem nějaké fotky a okruh vypadá velmi dobře, myslím, že se dokážeme docela rychle adaptovat. Bude pro nás pozitivní, že nikdo nemá žádná data, bude to zábava! Pak Japonsko, kde určitě odvedeme dobrou práci. Už se nemůžu dočkat, až budu jíst asijské jídlo (LOL)!!! Cílem bude pokračovat v práci odvedené v Misanu, kde jsme mysleli jen na své tempo a časy na kolo, aniž bychom věnovali pozornost umístění nebo práci ostatních jezdců, a fungovalo to. Od této chvíle jsem si jistý, že domů přivezeme dobrý výsledek."

JEREMY ALCOBA #52 (17. v pořadí šampionátu s 33 body)
"Na indický závod mám super motivaci, bude to pro všechny nové dobrodružství a obvykle se dokážu rychle adaptovat na novou trať, takže by to pro nás mohla být výhoda. Pak pojedeme do Japonska, na místo, které mám opravdu rád, město, lidi a hlavně okruh. Počasí bude hrát roli, ale touha po dobrém výsledku je velká a my ze sebe vydáme to nejlepší za všech podmínek."