Před Ducati je domácí GP

08.06.2023

MotoGP přijíždí do Itálie. Tým Ducati Lenovo je připraven na domácí GP v Mugellu.
Foto: Ducati

Po třítýdenní přestávce je tým Ducati Lenovo připraven vrátit se na trať jednoho z nejočekávanějších závodů pro všechny italské fanoušky. MotoGP se vrací do Itálie, na slavné výjezdy a sjezdy okruhu Mugello, na šestou Grand Prix sezony 2023.

Francesco Bagnaia se vrací po havárii v poslední GP Francie a přijíždí motivován bojovat o vítězství. Při havárii v Le Mans utrpěl úřadující mistr světa drobnou zlomeninu pravého kotníku, ale to mu nezabránilo, aby se během přestávky v posledních týdnech vydal na trať se svým motocyklem Panigale V4 S v Misanu a Mugellu. Pecco si je proto jistý, že se mu na toskánském okruhu, kde loni zaznamenal senzační vítězství, může dařit.

Do GP Itálie se má vrátit také Enea Bastianini. Jezdec z Rimini, který utrpěl zranění v prvním sprintu v Portimau, se na trať vrátil v GP Španělska na začátku května, ale poté byl nucen po volném tréninku odstoupit, protože měl stále bolesti. V uplynulém měsíci Enea tvrdě pracoval, aby byl konečně připraven na Mugello, kde nedávno absolvoval test s motocyklem Panigale V4 S a získal pozitivní ohlasy.

Kromě toho, že se jezdci Ducati Lenovo Teamu mohou spolehnout na náklonnost a vřelost všech fanoušků přítomných na okruhu, dostanou také podporu Ducatistů přítomných na tribuně Ducati v zatáčce Correntaio.

Francesco Bagnaia
"Závodění v Mugellu před našimi fanoušky je vždy skvělý zážitek a já se nemohu dočkat, až vyrazím na trať Kotník je v pořádku a neměl by mě trápit. Před několika týdny jsme v Mugellu testovali s Eneou na Panigale V4 S a předtím jsem jel bez problémů také v Misanu. Bude to pro nás důležitý víkend a určitě nám velký náboj našeho publika dodá další motivaci, abychom si v domácí Grand Prix vedli dobře."

Enea Bastianini
"Mugello mám velmi rád V minulosti jsem zde nedosahoval skvělých výsledků, takže cílem je, aby se mi to letos podařilo. Určitě to po té době mimo závodění nebude snadné. Před pár týdny jsem jel s Panigale V4 S a cítil jsem se dobře, ale s Desmosedici GP to bude něco jiného. V každém případě mám motivaci. Je to náš domácí závod, takže doufám, že se mi bude dařit."