Pramac má opět dva piloty na bedně

19.06.2023

Prima Pramac Racing Team dosáhl opět skvělého výsledku, když týden po Mugellu, kde byli oba jeho piloti na pódiu dokázal vše na Sachsenringu ještě vylepšit o vítězství.
Foto: Prima Pramac Racing

Další skvělý víkend má za sebou tým Prima Pramac Racing. Na německém Sachsenringu jeho jezdec Jorge Martin dominoval obou závodům MotoGP, když po sobotním vítězství ve sprintu dokázal v neděli triumfovat i v hlavním závodě. Jeho týmový kolega Johann Zarco v sobotu skončil pátý, ale pódia se stejně dočkal, když v neděli po skvělé jízdě skončil na vynikajícím třetím místě.

Jorge Martin
"Je to pro mě hodně speciální okamžik po skoro dvouleté práci, ale jsme zde. Byl to hodně těžký závod. Pecco jel opravdu velmi rychle. Měl jsem trochu problém se zadní pneumatikou, včera jsme na tom pracovali a cílem pro dnes bylo pokusil se to zvládnout. Nicméně v posledních kolech jsem musel jet na opravdové maximum. Myslím, že v první části závodu jsem mohl trochu líp pracovat se mou zadní pneumatikou. Důležité ale je, že se stále více přibližujeme k vítězství a titulu. Děkuji všem lidem, mé rodině a všem, kteří mi pomáhají."

Johann Zarco
"Věděl jsem, že pódium je možné a myslel jsem, že bych mohl být hodně blízko vítězství. Start jistě nebyl špatný, ale naším slabým bodem jsou brzdy. Rychle jsem se dostal do opravdu dobrého tempa, ale Brad jel hodně dobře. Snažil jsem se dávat pozor na pneumatiky a on pak udělal chybu. První dvojici ovšem již bylo nemožné dotáhnout, kluci byli už hodně daleko. Je to krásné pódium. Máme ale ještě nějaké věci, které potřebujeme vylepšit, abychom mohli bojovat o vítězství."