Pozitivní závěr britské GP pro GasGas

10.08.2023

Augusto Fernandez i Pol Espargaro v Silverstone bodovali.
Foto: GasGas Media


V neděli se v Silverstonu při hlavním závodě Grand Prix Velké Británie opět ukázalo slunce a odpoledne se jelo na suchu. Po vlhké super sobotě, kdy Augusto Fernandez poprvé v MotoGP startoval z druhé řady, získal své první body ve sprintu Tissot a Pol Espargaro navíc zažil svůj první kvalifikační den, dokončil tým GASGAS Factory Racing Tech3 hlavní závod s oběma jezdci na bodech: Augusto Fernandez obsadil P11 a Pol Espargaro P12 při svém návratu k závodění.

Augusto Fernandez

"Včera jsme měli velmi pěkný den, ale dnes jsme doplatili na nedostatek času na suché trati. Na startu závodu jsem ztratil hodně pozic, protože jsem si na suchu nebyl tak jistý, ale tlačil jsem, učil se v každém kole a v polovině závodu jsem měl slušné tempo. Nakonec jsme skončili jedenáctí, brali další body, takže jedeme dál!"

Pol Espargaro

"Na začátku závodu jsem měl rychlost a užíval si to, ale najednou se mi tělo úplně zablokovalo. Myslím, že se probudilo ze všech těch zranění, a to byl jeho způsob, jak říct, že pro dnešek už toho bylo dost. Měl jsem zablokovaný i krk a chtěl jsem odstoupit, protože jsem o nic nebojoval. Někteří jezdci však začali zajíždět do boxů, dokud byla trať suchá, takže jsem viděl příležitost získat nějaké body a pokračoval jsem v jízdě. Nakonec jsem skončil na 12. místě, což je dobré, ale dnes to bylo strašně těžké. Těším se, až v Rakousku znovu naskočím na motorku a budu dál zlepšovat své podmínky."