Pozitivní test pro Yamahu

11.02.2024

Monster Energy Yamaha MotoGP pozitivně zakončila testování v Sepangu.BI
Foto: Yamaha

Tým Monster Energy Yamaha MotoGP na mezinárodním okruhu Sepang v Malajsii ukončil první oficiální test MotoGP v roce 2024. Fabio Quartararo a Álex Rins uzavřeli třídenní testování na 11., resp. 16. místě v celkovém pořadí.

FABIO QUARTARARO
"Stále potřebujeme zlepšit naše tempo na jedno kolo, takže doufáme, že se nám podaří udělat krok vpřed. To je v podstatě další úkol pro příští test a několik prvních GP. Motor 2024 je lepší, aerodynamika je také lepší, ale chybí nám dobře připravená elektronická přilnavost. Myslím si ale, že krok za krokem se budeme přibližovat ke špičce. Mým cílem je být v kvalifikaci v prvních dvou řadách, maximálně ve třech, protože vím, že na tempo jsem dost rychlý."

ÁLEX RINS
"Jsem docela spokojený, protože se nám zatím testování daří. Je pravda, že stále pracujeme na nastavení, pokud jde o lepší konfiguraci motorky. Trochu jsem se snažil motorku zastavit a zadní pneumatika se při tom zvedla. V této oblasti ztrácíme trochu času. Během těchto posledních pěti dnů testování jsme se soustředili na zkoušení testovacích položek a nevěnovali jsme tolik pozornosti nastavení. Každopádně jsem ale s odvedenou prací docela spokojený. Nasbírali jsme slušné množství dat, tak uvidíme, jestli budeme takto pokračovat a dále se zlepšovat."