Pozitivní test pro KRT

24.03.2023

Jonathan Rea a Alex Lowes využili příznivého počasí při soukromých testech WorldSBK, které se konaly ve dnech 22.-23. března na Motorlandu Aragon na severu Španělska.

Foto: Kawasaki

Okruh Motorland Aragon, dlouhý 5,077 km, který se nachází v blízkosti historického města Alcaniz, poskytl po dva dny testů použitelný povrch trati i v ranních hodinách. Jezdci KRT a jejich techničtí pracovníci využili této příležitosti k testování dílů i nastavení na nedávno re-homologovaném modelu Ninja ZX-10RR.

První den byl ze všech nejrychlejší Rea, druhý nejrychlejší byl Lowes. Důležitější však bylo, že oba jezdci první den absolvovali simulace závodů, aby zjistili reálné informace o vyvážení podvozku a opotřebení pneumatik poté, co se během prvních dvou kol sezóny na Phillip Islandu a Mandalika potýkali s určitými problémy.

Druhý den byl Rea opět nejrychlejší na jedno kolo, a to díky svému času 1'49,482. Poté, co Lowes v ranním tréninku závěrečného dne zaútočil na čas, byl čtvrtý nejrychlejší s časem 1'49,585.

Před obnovením šampionátu WorldSBK v nizozemském Assenu ve dnech 21.-23. dubna čeká tým KRT ještě jedno důležité dvoudenní testování. Na okruhu Barcelona - Catalunya v Montmelu (který se nachází jen několik set metrů před sídlem a dílnou KRT) bude KRT a mnoho jejich soupeřů z WorldSBK hostit ve dnech 30.-31. března.

Jonathan Rea

"Bylo příjemné najezdit spoustu kol na okruhu, který dobře známe. Testovali jsme některé nové nápady z hlediska podvozku. Testovali jsme také specifikaci kyvné vidlice. Máme spoustu informací, které si inženýři mohou dát dohromady a pokusit se udělat krok vpřed. Včera jsem absolvoval dvě závodní simulace s pozitivními výsledky ohledně cíle testu, kterým bylo odlehčení přední pneumatiky. Našli jsme několik pozitiv. Z hlediska elektroniky jsme pracovali na některých dalších položkách a různých strategiích a dali to všechno dohromady. Musím poděkovat všem mechanikům a posádce, protože tvrdě pracovali. Bylo tam hodně změn na podvozku, které zabraly nějaký čas, ale udělali je všechny rychle. To znamenalo, že jsem mohl maximalizovat čas na trati. Byl to asi nejcennější test, který jsme pro sezónu 2023 měli, protože v zimě jsou podmínky chladné a někdy vlhké, takže se na trať dostanete až v době oběda. Tady jsme mohli být na trati od půl desáté dopoledne do šesti večer, takže jsme maximálně využili příznivého počasí. Nyní se těšíme na další testování v Barceloně příští týden, což je další trať, která může přinést určité potíže. Myslím si však, že informace, které jsme zde získali, tam budou velmi užitečné, zejména pokud jde o to, aby stabilita a přilnavost přední části motocyklu byly mnohem lepší - a lineárnější - během delších jízd."

Alex Lowes

"Právě jsme dokončili dvoudenní testování, které zahrnovalo spoustu kol a dvě závodní simulace první den. Poslední den jsme absolvovali několik jedenáctikolových jízd, abychom se pokusili zlepšit motocykl na použitých pneumatikách a skutečně se usadili v závodním rytmu. Je zřejmé, že právě s tím jsme se v prvních kolech letošní sezony potýkali. V závěrečné ranní jízdě jsem zkusil jeden útok na čas a zajel jsem čas 1'49,585, což bylo opravdu dost dobré. Nemám z toho příliš velké obavy, ale musíme se zlepšit na použitých pneumatikách. Dnes jsme měli několik nápadů a vyzkoušeli jsme několik nových věcí na přední části motorky, včetně trojitých svorek. Zkoušeli jsme také nějaké nastavení, abych se dostal do jiné pozice. Na to jsem si musel pár kol zvykat a je to něco, co budu v Montmelo ještě trochu zkoumat. Celkově se ještě musíme soustředit na další test, tvrdě pracovat a zjistit, zda se můžeme zlepšit před dalším kolem v Assenu."