Pozitivní Mir a Marini uzavřeli tři dny v Sepangu

11.02.2024

Pro tým Repsol Honda skončilo intenzivní období úvodní přípravy na sezónu a Joan Mir i Luca Marini se každým dnem zlepšovali.
Foto: Honda

Joan Mir, ktarý vstupuje do svého druhého roku jako jezdec týmu Repsol Honda, absolvoval v Malajsii pozitivní sadu testů, když jezdil celkem pět dní. Oba testy mu umožnily přizpůsobit se nejen novému motocyklu Honda 2024 RC213V, ale také novému týmu kolem něj. Zakončení prvního dne s nejlepším časem 1'58,741 a zlepšení na 1'57,374 v závěrečný den je důkazem neustálého pokroku, kterého Mir a tým Repsol Honda dosáhli. V poslední zatáčce před polednem Mir utrpěl drobný pád bez následků. Tři dny končí na desátém místě v kombinaci časů.

Luca Marini, který během tří oficiálních dnů v Malajsii absolvoval celkem 122 kol, dokázal dobře využít čas, který měl k dispozici. S nejrychlejším časem 1'58,026 skončil Ital celkově na 19. místě a byl spokojený s tím, co se jemu a týmu podařilo zlepšit. Marini strávil den prací na zdokonalování nastavení, které by co nejlépe vyhovovalo jeho stylu, a pokračoval v získávání rychlosti a dalším budování sebevědomí. Jelikož si je vědom, že je stále co dělat, aby odhalil další potenciál motocyklu, #10 se již připravuje na katarský test.

Před závěrečným testem předsezónní přípravy v Kataru se tým Repsol Honda vydá 13. února do Madridu, kde odhalí svůj livrej pro rok 2024. Představení připomíná 30 let spolupráce mezi společnostmi Honda HRC a Repsol, přičemž toto partnerství dosud přineslo 15 titulů mistra světa a 130 vítězství v závodech.

Joan Mir
10. místo 1'57.374
"Myslím, že Honda by měla být pyšná na to, co tady během testu udělala, protože jsme udělali velký pokrok. Dnes jsem zajel své nejlepší kolo na okruhu Sepang, takže to byl jasný krok a skončit jako nejlepší Honda je pozitivní bod. Ještě je třeba udělat nějakou práci, abychom odstup ještě zmenšili, ale je čas na tom pracovat dál. V poslední zatáčce jsem měl menší pád, což nám možná zabránilo ve větším zlepšení času. Ale to se může stát. Teď se připravujeme na to, abychom v Madridu ukázali naše nové barvy a pak se připravili na Katar."

Luca Marini
19. místo 1'58.026
"Na tomto období testování je mnoho pozitivního, zejména tyto poslední tři dny se všemi ostatními jezdci, abychom pochopili náš potenciál. Joan zajel velmi dobré kolo, motorku zná dobře a já musím dál pracovat, abych ji pochopil stejně dobře jako on, ale je pozitivní vidět potenciál. Je tu prostor pro zlepšení i s nastavením, na které jsme se dnes zaměřili. Směr, kterým se ubíráme, je správný, jen potřebujeme více času na motorce, abychom mohli pokračovat a zlepšovat se. Nyní budeme mít hodně práce s přípravou na katarský test a závod, ale těším se, až se vrátíme na trať. Jsem velmi nadšený, že budu moci poprvé obléknout oficiální barvy při představení týmu!"