Pol Espargaro v Mugellu nenastoupí

07.06.2023

Španělský závodník Pol Espargaro bude i italské Grand Prix přihlížet z pozice diváka.
Foto: GasGas Media

Tým GASGAS Factory Racing Tech3 by rád přivítal zpět v MotoGP™ Pol Espargara, ale posádka si bude muset ještě chvíli počkat, protože 31letý jezdec stále "čeká" na to, až nasedne na RC16 pro víkendový závod Gran Premio d'Italia. Pol rehabilituje od svého pádu během březnového tréninku a kvalifikace na úvodní závod sezony 2023 na portugalském okruhu Algarve International Circuit. Španěl se potřeboval zotavit hlavně ze zranění zad, ale už naplno nasadil, aby se vrátil do formy. Původním cílem bylo znovu se připojit k týmu a startovnímu roštu MotoGP v Mugellu pro šesté kolo tento víkend, ale Pol má stále malý problém s otokem kolem obratle, který je třeba léčit. Jezdec, tým i továrna GASGAS doufají, že se #44 objeví z boxové uličky Grand Prix v nadcházejících týdnech, protože po termínu v Itálii následuje bezprostředně cesta na Sachsenring na Grand Prix Německa a poté na okruh TT Assen na Grand Prix Nizozemska, kde se pojede třetí závod MotoGP v řadě před trvalou letní přestávkou v programu.

Mezitím bude Polova týmového kolegu a hvězdného nováčka Augusta Fernandeze v Itálii opět doprovázet Jonas Folger. Němec vyjel na závody MotoGP v USA, Španělsku a Francii a v letošní sezoně se představí počtvrté "v červeném" v rychlých a malebných zatáčkách Mugella.

Pol Espargaro
"Moc jsem se těšil, až se vrátím na motorku, ale jak jsem říkal od začátku, konečné rozhodnutí za mě udělají lékaři a ti mě požádali, abych ještě pár dní počkal. Mým původním plánem bylo vrátit se na jeden z těchto tří následujících závodů před letní přestávkou a tato myšlenka trvá i nadále. Nejdůležitější je být fyzicky připraven a tato výzva znamená, že mám ještě několik dní na to, abych doma dál pracoval a přijel v co nejlepší formě a co nejdříve. Cítím se opravdu dobře a mám velkou motivaci. Doufám, že se co nejdříve uvidím s týmem a se všemi, kteří se na tomto sportu podílejí, a určitě i s fanoušky."