Pol Espargaro v Indii bodoval

26.09.2023

V historicky první GP Indie dokázal stále ne zdravotně stoprocentní Pol Espargaro vybojovat světvé body, Augusto Fernandez již tolik štěstí neměl.
Foto: GasGas Factory Racing Tech3 Team

Po mnoha měsících tvrdé práce a příprav v Dillí konečně spatřila světlo světa Velká cena Indie a GasGas Factory Racing Tech3 je hrdý na to, že se tento týden zúčastnil historicky prvního ročníku MotoGP v Indii. V extrémně horkých podmínkách a navzdory tomu, že jeho fyzická kondice stále není stoprocentní, Pol Espargaro bojoval v dusivém indickém vedru a v neděli skončil na bodovaném třináctém místě. Naděje nováčka Augusta Fernandeze byly po velmi pozitivním víkendu velké, ale bohužel technický problém na jeho motocyklu ho donutil odstoupit. Je to jeho první nedokončený nedělní závod od začátku jeho nováčkovské sezóny v MotoGP.

Pol Espargaro
"Byl to jeden z nejtěžších závodů mé kariéry, ne-li ten nejtěžší. Bylo strašné horko. Víkend byl velmi náročný a s výsledkem nejsem úplně spokojený, ale podařilo se nám závod dokončit, a to na bodech, s mým současným fyzickým stavem, a to je alespoň pozitivní bod a příslib do budoucna. Jedeme dál, příště nás čeká Motegi, a to je okruh, který mám rád."

Augusto Fernandez
"Bohužel jsme měli na startu závodu technickou závadu a musel jsem odstoupit. Je to velká škoda, protože jsem se celý víkend cítil silný. Nikdy jsem nedokončil trénink tam, kde jsem si zasloužil být, zejména v kvalifikaci kvůli žluté vlajce, ale je to tak, jak to je. Myslím, že jsme tento víkend udělali velký krok, byli jsme konkurenceschopní, a těším se, že to příští týden v Japonsku zkusíme znovu."