Pokrok a body v Portugalsku

28.03.2024

Tým Trackhouse Racing si z Portugalska zásluhou Miguela Oliveiry odvezl top 10.
Foto: Trackhouse Racing Team

Velmi důležitý výsledek si z portugalské Grand Prix odvezl americký tým Trackhouse Racing, jehož jezdec Miguel Oliveira skončil na okruhu Algarve na deváté pozici závodu MotoGP. Domácí závodník se po startu z 15. pozice posunul na jedenáctou, ale chyba v první zatáčce ho odsunula dozadu. Oliveira se nevzdal a opět se dotáhl na 12. pozici, a když mu pomohl osud v podobě několika odstoupení rychlejších jezdců, dokázal před domácím publikem dojet na 9. místě .

Španěl Raul Fernandez již tolik štěstí neměl. Po startu z 16. pozice se posunul ve druhém kole na 14. pozici, ale o další dvě kola havaroval a ze závodu odstoupil.


Miguel Oliveira
"Bylo to to, co jsem mohl udělat. Úvodní kolo a prvních pár zatáček bylo docela v pořádku. Podařilo se mi předjet Rinse a Quartararo a byl jsem na nejlepší desítce, deváté místo bez pádů. Ale bohužel, když mě v první zatáčce předjel Bezzecchi, vzal mě trochu zeširoka a já musel zastavit motorku a objet celou první a druhou zatáčku, kde jsem ztratil tři pozice. Je to opravdu škoda, protože se všemi těmi pády jsme mohli skončit na šestém místě, což by bylo tento víkend velmi povzbudivé. Ale musíme si vzít pozitiva; v závodě to byla nejlepší motorka, na které jsem během víkendu jel. Mohl jsem bojovat, být konkurenceschopný a něco udělat, co se týče výsledků. Je to určitě další výchozí bod, na kterém se dá stavět, takže doufejme, že v Texasu budeme moci pokračovat v progresu."

Raul Fernandez"Mám štěstí, že jsem v pořádku. Byla to upřímně řečeno velmi hloupá havárie, chyba nováčka. Při procházce po trati jsem šéfovi posádky řekl, že je třeba být v této zatáčce klidný, když se člověk dostane trochu mimo trať, a to se mi vlastně nepodařilo. Do té doby jsem se s motorkou cítil dobře, měl jsem dobré tempo, zajel jsem 39,2 v jednom kole. Ale možná jsem byl na začátku závodu až moc ambiciózní. Viděl jsem, že máme tempo, zavíral jsem a byl jsem tam, ale udělal jsem chybu. Chtěl bych se omluvit týmu. Není příjemné začínat sezonu takhle, ale je to jen začátek. Určitě máme další příležitosti a za dva týdny nás čeká COTA, trať, kterou mám opravdu rád. Takže bychom teď měli na tuto neděli zapomenout a soustředit se na USA."