Pirro nadále testovacím jezdcem Ducati

30.05.2023

Továrna Ducati a Michele Pirro, prodloužili vzájemnou smlouvu, která činí z Itala testovacího jezdce Ducati Corse na další tři roky.
Foto: Ducati

Ducati Corse oznamilo, že Michele Pirro bude pokračovat jako testovací jezdec výrobce z Borgo Panigale další tři roky až do konce roku 2026. Michele, rodák ze San Giovanni Rotondo a devítinásobný italský šampion, se posledních jedenáct let zásadním způsobem podílel na vývoji modelu Desmosedici GP. Pirro se rovněž podílel na vývoji motocyklu Ducati MotoE, který měl premiéru během posledního GP víkendu v Le Mans v prvním závodě mistrovství světa FIM MotoE.

Kromě účasti na nesčetných testovacích jízdách s testovacím týmem Ducati a závodění v italském šampionátu superbiků s motocyklem Panigale V4 R se Michele zúčastnil také mnoha Grand Prix kategorie MotoGP a za něco málo přes týden se jako divoká karta zúčastní nadcházející GP Itálie, která je naplánována na 9.-11. června v Mugellu.

Luigi Dall'Igna (generální ředitel Ducati Corse)
"Jsme rádi, že můžeme s Michelem počítat i v dalších třech letech. Pirro začal pracovat jako testovací jezdec před jedenácti lety, takže žádný jiný jezdec nezná naše Desmosedici GP tak dobře jako on. Také díky jeho cennému přispění jsme byli schopni vytvořit náš motocykl tak konkurenceschopný, jak je dnes. Cílem je i nadále růst. To, že se můžeme spolehnout na Micheleho velké zkušenosti, je pro naši vývojovou práci rozhodně přínosem."

Michele Pirro (#51, Ducati MotoGP Test Team)
"Většinu své sportovní kariéry jsem strávil s Ducati a nedokážu si představit sebe sama v jiné barvě než červené výrobce Borgo Panigale. Přišel jsem sem v roce 2013, pravděpodobně v nejtěžších letech pro Ducati Corse, ale nyní zažívám i ty nejlepší pro společnost. Jsem velmi hrdý na to, co jsme společně dokázali. Úzce spolupracuji s novou generací italských jezdců a vždy se od nich naučím něco nového. Jako vždy budu tvrdě pracovat, abych i nadále přispíval k vývoji Desmosedici GP a Panigale V4. Děkuji Claudiovi, Gigimu, Paolovi a Davidemu a všem lidem, kteří ve mě věří. Navždy Forza Ducati"