Piloti Yamahy se chtějí v Assenu prosadit

22.06.2023

Monster Energy Yamaha MotoGP přijíždí do Assenu k poslední zastávce MotoGP před letní přestávkou.
Foto: Yamaha

Tým Monster Energy MotoGP se ze Sachsenringu přesunul přímo na TT Circuit Assen v Nizozemsku, kde se uskuteční závěrečný závod evropského trojzávodu. GP Nizozemska je posledním závodním víkendem před letní přestávkou MotoGP. Nizozemská trať, často označovaná jako "katedrála motocyklového sportu", je oblíbená jak mezi jezdci, tak mezi fanoušky.

Fabio Quartararo se chce o tomto víkendu na asenské trati, kterou má rád, výrazně vrátit. El Diablo zatím v Nizozemsku zaznamenal několik působivých výsledků. Ve svém premiérovém ročníku Moto3 (2015) si zde zajistil druhé místo. V roce 2018 tento úspěch vyrovnal ve třídě Moto2 a v roce 2019 na něj navázal třetím místem ve třídě MotoGP a v roce 2021 po místní roční pandemické pauze zvítězil. Francouz je po GP Německa v celkovém hodnocení na osmém místě a doufá, že se před začátkem letní přestávky ještě prosadí.

Franco Morbidelli se na oblíbené nizozemské trati rovněž těší dobrým výsledkům. V roce 2016 si zajistil třetí místo ve třídě Moto2, na které navázal vítězstvím v Moto2 o rok později. Nejlepší výsledek na okruhu TT Assen na motocyklu MotoGP zaznamenal v roce 2019, kdy obsadil pátou pozici. Ital je v současné době na 12. místě celkového pořadí a o tomto víkendu bude usilovat o body, aby pozitivně zakončil první polovinu sezony.

Fabio Quartararo
"Risk s pneumatikami na Sachsenringu se nevyplatil, ale teď už to víme. Ačkoli bodově nebyla GP Německa příliš úspěšným závodním víkendem, poučili jsme se z ní, a to také něco stojí. Loni v Assenu to nešlo podle plánu. Ale pořád je to jeden z mých oblíbených okruhů, takže se jako vždy budu snažit o dobrý výsledek."

Franco Morbidelli
"Po víkendu na Sachsenringu se chci co nejdříve vrátit k práci. Víme, že se musíme zlepšovat, a pokračovat v tom je nejlepší způsob, jak toho dosáhnout. Naše závodní tempo je docela slušné. Právě páteční útok na čas je to hlavní, co musíme napravit. Takže budeme muset tvrdě pracovat a udělat co největší pokrok před letní přestávkou."