Piloti Teamu HRC v Indonésii

03.12.2023

Vierge a Lecuona v Jakartě na prezentaci The Ultimate Ride se společností MOTUL.
Foto: Honda

Jezdci továrního Teamu HRC Superbike Xavi Vierge a Iker Lecuona odcestovali do indonéské Jakarty, aby se zúčastnili akce "The Ultimate Ride" pořádané partnerskou společností Motul.

Tato zajímavá iniciativa svedla dohromady oba jezdce Superbike s jezdci HRC MXGP Rubénem Fernándezem a Timem Gajserem. Tato čtveřice se zúčastnila setkání "Meet the Riders" v nákupním centru Senayan Park v centru města a poté vyrazila do ulic Jakarty, aby se projela po boku více než 700 místních motocyklistů.

Jezdci HRC byli vřele přivítáni místními fanoušky a médii a byli ohromeni značnou účastí i nadšením, které projevila indonéská motocyklová komunita. Uspořádáním této exkluzivní akce si společnost Motul dala za cíl ukázat spolupráci a konstruktivní povahu svého partnerství se společností Honda a posílit své vztahy s širokou motocyklovou populací Indonésie. Iniciativu podpořil také národní ministr cestovního ruchu a kreativní ekonomiky pan Sandiaga Uno, a to jako prostředek propagace cestovního ruchu v Indonésii a podpory růstu motorsportového průmyslu v zemi.

Účastníci "The Ultimate Ride" byli nadšeni, že se mohli setkat se svými závodními hrdiny, a dokonce měli možnost vyhrát řadu zajímavých cen, od zboží až po motocykly! Xavi a Iker byli potěšeni, že se mohli zúčastnit, a jsou povzbuzeni všemi přáními a podporou, kterou jim fanoušci během akce projevili. Xavi a Iker krátce navštíví Japonsko na akci HRC a v nejbližších dnech se vrátí do Evropy, kde se připraví na další plánovaný test 4. prosince na Autódromo Internacional do Algarve v Portugalsku.

Tim Gajser se do pole MXGP zapojil na motocyklu Honda v roce 2016 a ve své premiérové sezoně vyhrál šampionát. V letech 2019, 2020 a 2022 opět zvítězil, ale většinu letošního roku vynechal kvůli zranění, i když se vrátil a vyhrál dvě ze tří závěrečných kol. Ruben Fernandez debutoval v roce 2021 a v letošní sezoně si připsal první vítězství v závodě.

Xavi Vierge
"Měl jsem tu čest navštívit Indonésii při mnoha příležitostech, a to nejen kvůli závodění, ale také ve volném čase, protože je to úžasná země. Účast na podniku Motul byla fantastickým zážitkem, který nám umožnil plynule skloubit práci a zábavu. Chtěl bych vyjádřit vděčnost společnosti Motul za výjimečnou pohostinnost, které se nám dostalo, a za možnost sdílet tuto zkušenost s Timem Gajserem a Rubenem Fernandezem. Během celé akce jsme se společně skvěle bavili. Jako oddaný motokrosový fanoušek mám tento způsob tréninku nejraději a při první příležitosti plánuji navštívit MXGP Team HRC i v příští sezóně. V neposlední řadě byla jako vždy mimořádná vřelost a přátelskost indonéských fanoušků - něco, co člověk před příjezdem očekává, ale co nikdy nezklame a zanechá trvalý dojem. Těším se, že se někdy v budoucnu k závodění v Indonésii vrátím."

Iker Lecuona
"Na šampionátu Superbike se mi líbí atmosféra přátelská k fanouškům a četné příležitosti ke kontaktu s lidmi - to je přesně to, co mi vyhovuje. Takže jsem se skvěle bavil při jízdě po Jakartě s Xavim, Rubenem a Timem, které doprovázela parta místních fanoušků a motorkářů. Velký dík patří Motulu za to, že nás tak neuvěřitelně pohostil a zároveň nám dal možnost se odreagovat. Tento rok byl pro mě nabitý šampionátem WorldSBK, četnými testy a divokými kartami MotoGP a já jsem si vážil každého okamžiku, protože závodění je moje největší vášeň, i když to bylo také dost náročné. Po posledním testu v Portugalsku se už netrpělivě těším na zaslouženou dovolenou!"

Tim Gajser
"Do Indonésie je vždy radost přijet. Vždy se nám dostane milého přivítání, když sem přijedeme, a ani tentokrát v Jakartě tomu nebylo jinak. Byla to opravdu zábavná akce, kterou pro nás Motul připravil, jízda ulicemi se všemi fanoušky v průvodu byla něco, na co nezapomenu, protože to byl tak jedinečný zážitek. Bylo také příjemné sdílet ji s našimi kolegy z WorldSBK Ikerem Lecuonou a Xavim Viergem, kteří byli po těch pár dní skvělou společností, a doufám, že je v budoucnu uvidím v akci při nějakém závodě. Bohužel jsem kvůli zranění vynechal dvě letošní GP Indonésie, ale příjezd sem mi to téměř vynahradil a už se nemůžu dočkat, až se v roce 2024 na Sumbawu a Lombok vrátím a pokusím se v této nádherné zemi znovu vyhrát. Děkuji Motulu a všem, které jsme na cestě potkali."

Ruben Fernandez
"
Nebyl jsem si jistý, co mám od této akce očekávat, ale Motul odvedl úžasnou práci při organizaci průvodu a setkání s fanoušky a celá akce byla opravdu skvělá. Už dříve jsem si návštěvu Indonésie užil, takže jsem věděl, že mám očekávat spoustu opravdu zapálených lidí, a tak tomu bylo i tentokrát, když jsme vyjeli na motorky. Bylo mi řečeno, že se k nám do průvodu připojilo přes 700 motorek, ale vzhledem k hluku, který všichni dělali, mi to připadalo jako víc. Bylo také skvělé jet s Ikerem a Xavim, což jsou Španělé, které teď po této akci považuji za své přátele. Velký dík patří všem, kteří se podíleli na uskutečnění této akce, a všem Indonésanům za jejich pohostinnost."