Piloti Repsol Hondy havarovali

07.08.2023

Tým Repsol Honda v komplikované GP Británie své stroje v cíli neviděl.
Foto: Honda


Pády Marca Marqueze i Joana Mira skrývají potenciál v komplikovaném závodním víkendu na Silverstonu.
Nešťastný konec Grand Prix Velké Británie pro tým Repsol Honda, který se v průběhu víkendu snažil vybudovat, znamenal, že odjede bez odměny. Přívaly deště v přípravě na závod na 20 kol přiměly mnohé přemýšlet, zda existuje šance, že závod bude vyhlášen jako mokrý. Déšť nakonec přišel a v závěrečných fázích poslal hrstku jezdců do boxů.
Marc Marquez dokázal na začátku závodu získat několik pozic, přestože v úvodním kole přišel kvůli kontaktu o pravé křídlo. Osminásobný mistr světa se i přes toto omezení propracoval do první desítky, když se déšť vrátil a vyvěsily se bílé vlajky. Jeho náskok však neměl dlouhého trvání, protože kontakt s Eneou Bastianinim ve 12. zatáčce ukončil závod jezdce týmu Repsol Honda. Marquez se při pádu vyhnul zranění.
Pro Joana Mira to byl při jeho návratu do nedělních závodů náročný závod, protože do závodu špatně odstartoval a klesl na konec startovního pole. Mallorčan se usilovně snažil získat zpět ztracenou pozici, ale ve třetím kole upadl a naštěstí zůstal bez zranění.
Celý tým Repsol Honda bude pracovat na tom, aby se přeskupil a znovu vyrazil na Grand Prix Rakouska na Red Bull Ringu 18. až 20. srpna.

Marc Marquez

"Náš závod byl od začátku komplikovaný, protože jsem při malém kontaktu v prvním kole přišel o pravé křídlo. Pak jsem havaroval v nešťastné situaci s Bastianinim, ale byl to ten typ havárie, při které neztratíte sebedůvěru. Bez jednoho křídla jsem hodně ztrácel při akceleraci, ale v jednu chvíli závodu začalo pršet a já jsem byl schopen dohnat náskok ostatních jezdců. Kromě toho nebyl víkend tak špatný, když se podíváme na náš přístup a na to, co jsme byli schopni v závodě před pádem udělat. Pracujeme dál, budujeme si sebevědomí a dodržujeme náš plán."

Joan Mir

"Nebyl to návrat, jaký jsem si přál. Start nebyl dobrý a ztratil jsem hodně pozic. Pocity, zejména při brzdění, pak nebyly takové, jaké jsem očekával. Motorka byla hodně nervózní. V důsledku toho jsem se rozjel a spadl do štěrku. To je bohužel naše neděle. Musíme s týmem a inženýry vše dobře prověřit, abychom se zlepšili pro nadcházející víkend v Rakousku. Naštěstí jsem se při havárii nezranil, to je důležité."