Piloti KTM bojovali o další pódium

20.06.2023

Jack Miller se na Sachsenringu probojoval mezi šest nejlepších jezdců GP Německa, Brad Binder havaroval z třetího místa.
Foto: KTM

Tým Red Bull KTM Factory Racing bojoval se svými soupeři v MotoGP v kolotoči nepřetržitých zatáček okruhu Sachsenring. Australan Jack Miller a Jihoafričan Brad Binder, usilovali o umístění na stupních vítězů v závodě Motorrad Grand Prix Deutschland. Miller nakonec v cíli zpečetil šesté místo, zatímco Brad Binder odešel ze sedmého kola šampionátu královské kategorie MotoGP s prázdnou po pádu ze třetí pozice.

Jack Miller
"Dobrý start, jako vždy. Moje motorka se tak dobře rozjíždí. Možná to bylo v prvním kole trochu moc odevzdané do Vodopádu, málem jsem se v té zatáčce stal statistou. Bylo to docela blízko Trochu to se mnou otřáslo, ale během dalších 5-10 kol jsem se dokázal vzpamatovat a navázat na to. Dnes mi prostě chybělo trochu tempa. Nic hrozného, ale ostatní kluci si tu a tam nějakou tu desetinku přidávali. Začal jsem se vracet k těm přede mnou, ale obecně platí, že na začátku závodů potřebujeme trochu větší rychlost, aniž bychom se museli starat o pneumatiku. Celkově tu byl slušný víkend a teď je čas vyrazit do Assenu a dokončit tento trojboj."

Brad Binder
"Měl jsem docela dobrý start a šlo to dobře. Moji kluci odvedli s motorkou skvělou práci a já se cítil úžasně. Jel jsem velmi čistě a šetřil jsem pneumatiku. Nemohl jsem jet tempo prvních dvou borců, ale byl jsem usazený na třetím místě. Bohužel, když jsem pod kopcem chytil přední brzdu, trochu jsem zablokoval přední kolo a levá noha mi sklouzla ze stupačky. Pak jsem vyjel mimo stopu. Udržoval jsem úhel náklonu, ale když jsem se dostal ven, zadní část mě pustila a skončilo to pádem. Je to zklamání, protože vím, že jsem mohl bojovat alespoň o pódium a tým si to zasloužil. Děkuji klukům za jejich tvrdou práci. Zkusíme to příští týden."