Petrucci pojede GP Francie

06.05.2023

Danilo Petrucci nahradí Eneu Bastianiniho v GP Francie v Le Mans.
Foto: Ducati

Enea Bastianini se nezúčastní Grand Prix Francie, která se pojede příští víkend v Le Mans. Jezdec Ducati Lenovo Teamu se po zranění pravého ramene, které utrpěl koncem března během sprintového závodu v Portimau, minulý týden vydal na trať volného tréninku v Jerezu, ale v sobotu se rozhodl odstoupit kvůli bolestem a nedostatku sil, které mu bránily v plnohodnotné jízdě na jeho Desmosedici GP.

Po návratu do Itálie Enea okamžitě pokračoval v rehabilitaci. Přesto si po několika lékařských konzultacích a po vzájemné dohodě se svým týmem raději vzal ještě nějaký čas, aby se plně zotavil pro GP Itálie, která se pojede na začátku června v Mugellu. Vzhledem k tomu, že Michele Pirro je zaneprázdněn druhým podnikem italského šampionátu superbiků (C.I.V.) v Mugellu, který se jede o stejném víkendu jako Le Mans, rozhodla se Ducati nasadit do Francie jako Bagnaiova týmového kolegu Danila Petrucciho. Jezdec z Terni, který v sezonách 2019 a 2020 závodil s oficiálním týmem Ducati MotoGP, si v Le Mans připsal své druhé vítězství v MotoGP.

Petrucci se letos angažuje v mistrovství světa superbiků s motocyklem Panigale V4R týmu Barni Spark Racing a Ducati by ráda poděkovala majiteli Marcu Barbabòovi, který, přestože tým z Bergama už měl naplánovaný test s Petruccim v Misanu na příští čtvrtek a pátek, nechal Danila pro Le Mans volného, čímž projevil velkou citlivost a svou náklonnost ke značce Ducati.

Enea Bastianini
"Mrzí mě, že se nebudu moci zúčastnit Grand Prix Francie v Le Mans, kde jsem loni fantasticky zvítězil, ale bohužel ještě nejsem zcela zdráv. Po Le Mans bude mít mistrovství světa třítýdenní pauzu, během níž udělám vše pro to, abych se stihl zotavit do domácího podniku v Mugellu, který je naplánován na červen."

Danilo Petrucci
"Jsem nadšený, že mohu opět závodit v MotoGP, i když mě mrzí, že Enea musí vynechat další závod. V Le Mans jsem s Desmosedici GP vyhrál svůj poslední závod v MotoGP. Bude mi ctí, že si budu moci vyzkoušet motocykl mistra světa a obléknout kombinézu, se kterou jsem v minulosti vyhrál. Je to nepopsatelný pocit a nemohu se dočkat, až se vrátím na trať s týmem Ducati Lenovo. Děkuji Barnimu, že mi tuto příležitost umožnil, a Ducati, že na mě myslí."