Petronas v neděli o 15 sekund rychlejší

19.07.2023

Tým Petronas MIE Racing Honda je spokojen se zlepšenou rychlostí svých jezdců během nedělních závodů.
Foto: Petronas MIE Racing Honda


Na Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari di Imola skončily nedělní závody WorldSBK. Jezdci týmu PETRONAS MIE Racing Honda bojovali s extrémním horkem a teplotami na trati a oba nedělní závody dokončili, na rozdíl od mnoha svých soupeřů, kteří nedojeli do cíle. Oba jezdci se v 11 hodin místního času postavili na start závodu Superpole Race na deset kol. V úvodní části závodu byl Granado jednadvacátý a Tamburini v prvních zatáčkách dvaadvacátý. Oba se usilovně snažili vytvořit stálý rytmus, ale během deseti kol toho jezdci mohli udělat jen velmi málo. Roberto tento krátký sprint uzavřel na jednadvacátém místě, následován týmovým kolegou Ericem, který projel cílem jako čtyřiadvacátý.
Druhý závod Superbiků na trati, která dosahovala teploty 60°C, odstartoval brzy odpoledne, ale kvůli extrémnímu horku byl zkrácen o čtyři kola na patnáct. Tamburini i Granado vyrazili na trať s odhodláním zlepšit svůj výkon z prvního závodu, což se jim podařilo. Díky konzistentnímu rytmu v úvodních fázích závodu se dvojice v sedmém kole usadila na osmnáctém, resp. devatenáctém místě. Dvojice dokázala udržet kontakt se svými nejbližšími soupeři a co je vzhledem k nezvykle horkým podmínkám nejdůležitější, dojela do cíle a závěrečný závod víkendu zakončila na osmnáctém (Roberto) a devatenáctém (Eric) místě.

Roberto Tamburini

"Dnes bylo trochu větší horko, ale přesto jsme oba dokázali zlepšit naše tempa a dojeli jsme o patnáct sekund blíže k čelu, což není málo. Takže z toho máme radost. Víme, že je na čem pracovat, ale udělali jsme maximum a já jsem byl schopen bojovat s Erikem až v samotném závěru. Jak víme, byl to trochu náročný víkend, ale zároveň to byla skvělá zkušenost. Vždycky si užívám starty v mistrovství světa. Chtěl bych poděkovat celému týmu PETRONAS MIE Racing Honda za příležitost a z Imoly odjíždím spokojený s tím, co jsme dokázali ve druhém závodě."

Eric Granado

"Byla to další nová trať, takže jsem v pátek a v sobotu strávil čas tím, že jsem se ji pořádně naučil, ale i když jsem si dnes na její uspořádání trochu víc zvykl, upřímně řečeno, měli jsme trochu problémy s hledáním správných stop a nejlepšího nastavení. Chyběl mi cit, zejména v pomalých zatáčkách. Přesto jsem měl pocit, že jsme oproti Doningtonu udělali krok vpřed. Takže ne negativní víkend, ale intenzivní víkend, ve kterém jsme tvrdě pracovali na pochopení nastavení motorky. Nyní se s týmem pustíme do přípravy na Most, kde doufáme v další pokrok, což je naším cílem závod od závodu."