Pecco Bagnaia zvýšil svůj náskok

07.08.2023

Bagnaia se v Silverstone umístil na druhém místě po napínavém boji o vítězství v BritishGP. Nedokončený závod pro Bastianiniho.
Foto: Ducati

Francesco Bagnaia obsadil druhé místo v napínavé Grand Prix Velké Británie na Silverstonu poté, co vedl od začátku závodu až do posledního kola, kdy ho předjel pozdější vítěz závodu Aleix Espargaró (Aprilia Racing).<br>Bagnaia, který startoval ze čtvrtého místa na startovním roštu, se po první zatáčce posunul na třetí místo a ve druhém kole se ujal vedení. Přestože jel mistrovsky po celou dobu závodu, nedokázal si vytvořit dostatečný náskok před svými nejbližšími soupeři. Když v posledních kolech přišel déšť, který situaci ještě více zkomplikoval, snažil se Pecco ze všech sil udržet vedení, ale několik zatáček před šachovnicovou vlajkou ho předjel Espargaró. Jezdec z Chivassa proto dokončil GP na druhém místě a zajistil si dvacet bodů do celkového pořadí.
Enea Bastianini měl opět neuspokojivý závod, jezdec z Rimini se ukázal jako slibný, když se z P13 na startovním roštu posunul v počátečních fázích na desáté místo. Přesto byl poté nucen odstoupit v 17. kole po kontaktu s Marcem Marquezem.
Po dnešním závodě se Bagnaiův náskok v šampionátu zvýšil na +41 bodů před Jorgem Martinem (Pramac Racing Team), který v neděli skončil šestý, a na +47 bodů před Bezzecchim, který havaroval ve druhém kole, když jel druhý.

Francesco Bagnaia
"Startovali jsme s měkkou pneumatikou, protože podmínky nebyly nejlepší a vpředu jsme byli trochu na limitu. Pak začalo pršet a já nechápal, jak moc můžu tlačit. V některých částech trati jsem se docela bál, protože pršelo až moc. Snažil jsem se vše kontrolovat a držet se vepředu, ale viděl jsem, že Aleix má větší trakci, a já ztrácel čas při akceleraci. Zkoušel jsem všechno, ale nestačilo to, ale jsem spokojený s výsledkem i s víkendem, protože dnes to byl dobrý den. Včera to nebylo ideální, ale dnes jsme zajeli to, co bylo naším cílem už včera. Závody jsou takové a my musíme být spokojeni s tím, co jsme dokázali, takže to byl určitě pozitivní víkend."

Enea Bastianini
"Nejsem obecně spokojený s dnešním dnem, ale s víkendem. Hodně jsme toho na motorce změnili, abychom přijeli připraveni na závod a udělali něco navíc, ale nic se nezměnilo. Závod byl pro mě strašně těžký. Pouze v brzdění jsem byl nejsilnější. V ostatních částech trati ne. V závěru, po kontaktu s Marcem, se něco stalo s motorkou. Pravděpodobně došlo k proříznutí zadní pneumatiky, z tohoto důvodu jsem jel rovně a havaroval jsem. Marc se mě dotkl v jedenácté zatáčce na nájezdu a havaroval, pak v patnácté zatáčce jsem se snažil brzdit, ale jel jsem rovně. Mým hlavním problémem je teď můj cit na motorce, pro zatáčení to není dobré, ale asi musíme udělat nějaké větší změny, ale potřebuji čas, abych to pochopil. Bylo důležité tento závod odjet, zajel jsem 16 kol a teď mám více údajů, které mohu předat svému týmu."