Pecco Bagnaia letos počtvrté vyhrál

26.06.2023

Bagnaia si v Assenu připsal čtvrté letošní vítězství v GP, Bastianini nedokončil závod.
Foto: Ducati

Francesco Bagnaia porazil sobotního vítěze sprintu Marca Bezzecchiho (VR46 Racing) a na klasickém okruhu TT Assen si dalším mistrovským výkonem připsal čtvrté letošní vítězství. Bagnaia dominoval na delší trati a Ital projel cílem před Bezzecchim s pohodlným náskokem 1,2 sekundy.

Pro týmového kolegu Eneu Bastianiniho to byl nešťastný závod, jezdec z Rimini upadl v nízké rychlosti v 7. kole v úzké 5. zatáčce poté, co se ze sedmnáctého místa na startovním roštu propracoval na pozitivní osmé místo.

Francesco Bagnaia
"Dnes ráno jsme se zlepšili, zkusili jsme něco jiného, protože jsme si uvědomili, že tato motorka v určitých situacích potřebuje jiné nastavení, a fungovalo to. Jsem za to rád a jsem rád, že mi tým dal to, co jsem požadoval. Upřímně řečeno, dnešek byl docela náročný, velmi dlouhý a podmínky byly kritické pro pneumatiky. Ráno v zahřívacím kole bylo všechno perfektní, ale odpoledne zadní pneumatika klouzala, myslel jsem, že je to jen mnou, ale pak jsem viděl, že je to víceméně stejné u všech. Abych byl upřímný, mám raději delší závod, protože musíte všechno více řídit a kontrolovat, cítím se tak lépe, protože v kratším závodě někdy příliš riskujete. V posledních několika závodech jsme se hodně zlepšili v konzistenci, musíme tak pokračovat. Jsem rád, že jsme první část sezony zakončili v této pozici, nyní můžeme jít do letní přestávky s pozitivní bilancí první části sezony."

Enea Bastianini
"Před přestávkou jsem se bez toho mohl obejít, jeli jsme dobrý závod; možná jsem mohl ještě nějaké místo dohnat, ale bohužel se mi v páté zatáčce zavřel předek. Tento víkend jsme měli hodně vzestupů a pádů, ale důležité je, že se nám daří v závodech, včera jsem měl dobrý závod a dnes jsem udělal další krok. Myslím, že jsem mohl dosáhnout dobrého výsledku, protože moje pocity byly dobré, jen mi stále chybí nájezd do zatáčky, když se snažím trochu víc, motorka se zavře. Motorka GP23 se chová jinak než loni, musíme se ještě přizpůsobit, ale myslím, že jsme během tohoto víkendu udělali několik důležitých změn. Moje nastavení z loňska bohužel nefungovalo, takže jsme museli začít od nuly. Teď jedu na dovolenou, s trochu špatnou chutí v ústech kvůli výsledku"