Pecco Bagnaia – cíl je vítězství

22.06.2023

Bagnaia a Bastianini přijíždějí do Nizozemska na okruh TT Assen, aby zde absolvovali poslední Grand Prix před letní přestávkou.
Foto: Ducati

Po závodech v Itálii a Německu Francesco Bagnaia a Enea Bastianini dorazí do Nizozemska na Grand Prix Nizozemska, poslední Velkou cenu MotoGP před letní přestávkou, která začne v pondělí a potrvá do prvního srpnového týdne.

Oba jezdci týmu Ducati Lenovo budou v katedrále rychlosti usilovat o solidní výsledky. Bagnaia loni GP Nizozemska vyhrál a časem 1:31,504 vytvořil aktuální rekord kola. Italský jezdec se bude těšit, že se v Nizozemsku pokusí rozšířit své vedení v šampionátu. Bagnaia v současné době vede průběžné pořadí s náskokem 16 bodů na druhého Jorgeho Martina (Pramac Racing), 34 na třetího Marca Bezzecchiho (VR46 Racing Team) a 51 na čtvrtého Johanna Zarca (Pramac Racing).

Na druhé straně garáže se Enea Bastianiani chce v Assenu přiblížit nejvyšším příčkám. Jezdec z Rimini získal pozitivní ohlasy v Německu, kde se zúčastnil svého druhého letošního závodu po návratu po zranění. V minulé GP na Sachsenringu Bastianini získal 10. místo ve sprintu a v neděli dojel osmý, čímž zvýšil své skóre v průběžném pořadí na 16 bodů, které ho aktuálně řadí na 18. místo.

Francesco Bagnaia

"Je to poslední závod před dlouhou letní přestávkou. Proto bude před začátkem druhé a nejnáročnější části sezóny důležité upevnit si pozici v tabulce. Loni jsme v Assenu dosáhli fantastického vítězství a letos se o to pokusíme znovu. Očekávám mnohem napínavější závod a řadu soupeřů připravených bojovat o první místo. Okruh TT patří k mým nejoblíbenějším tratím, a proto mám jeho rozložení vytetované i na ruce Můj pocit z motocyklu Desmosedici GP je vynikající, takže věřím, že se mi o víkendu opět povede dobře."

Enea Bastianiani

"Poslední Grand Prix na Sachsenringu dopadla mnohem lépe, než jsem očekával. V závodě jsem netrpěl fyzicky jako v Mugellu. Určitě do Assenu přijedu trochu unavenější po posledních dvou po sobě jdoucích závodech, ale i ty byly dobrým tréninkem. Začínám poznávat svou motorku a obnovovat síly. Uvidíme, jak to půjde tento víkend, ale doufám, že se ještě více přiblížím předním jezdcům."