Patrick Hoff bude debutantem na TT

15.12.2023

Němec Patrick Hoff se chystá následovat své soupeře z International Road Racing Championship Lukase Maurera, Davida Datzera a Erno Kostama, když se v roce 2024 poprvé postaví na start závodů TT na ostrově Man.
Foto: IoMTT

Německé eso, které v letošním šampionátu IRRC Superbike obsadilo celkově třetí místo, pojede pod hlavičkou týmu Penz13.com s vlastním BMW v závodech RST Superbike, RL360 Superstock a Milwaukee Senior TT Races.

Dvaatřicetiletý jezdec se k silničnímu závodění dostal poměrně pozdě, svou kariéru začal naplno v roce 2015. Ale poté, co se v roce 2018 zúčastnil závodů do vrchu, se brzy zaměřil na závody na přírodních okruzích a od té doby se stal jedním z předních závodníků v seriálu IRRC.

"Na závodech do vrchu se mi jezdilo příjemně, lidé byli tak vstřícní a tato disciplína se mi opravdu líbila, takže tehdy jsem začal přemýšlet o road racing závodech," říká Hoff. "A jakmile jsem začal jezdit IRRC, dozvěděl jsem se o TT na ostrově Man. Nebyl jsem si jistý, jestli se sem dostanu závodit, ale každým rokem jsem dělal pokroky a teď se cítím připravený přijmout tuto výzvu."

Poté, co Hoff v roce 2022 skončil v šampionátu na 8. místě, zvažoval, že se letos do TT přihlásí, ale kamarád a krajan David Datzer - v současnosti nejrychlejší Němec na trati TT - mu před premiérovou kampaní na TT doporučil další rok, aby získal více zkušeností.

Ukázalo se, že to bylo moudré rozhodnutí, protože Hoff vybojoval celkové třetí místo, přičemž vrcholem bylo dvojnásobné vítězství ve Schleizu. Další stupně vítězů získal v Hořicích, Chimay a Frohburgu, aby rok zakončil na celkovém třetím místě za Maurerem a dalším německým jezdcem Didierem Gramsem.

"Absolvování další sezony v IRRC před mým debutem v TT se opravdu vyplatilo, protože mé výsledky se opět zlepšily a já jsem byl opravdu šťastný, že jsem skončil třetí v šampionátu. Doufal jsem v první pětku, ale po změně značky pneumatik v průběhu roku jsem se dokázal prosadit a jezdit vpředu konzistentněji."

"Je to dobrá úroveň konkurence s takovými jezdci, jako jsou David, Erno a Lukas, přičemž okruhy jako Hořice jsou dobrou přípravou na TT. Není to tak rychlé, ale je tam spousta ježdění nahoru a dolů a zatáček a já se teď na TT opravdu těším."

"Ostrov jsem navštívil už dvakrát, poprvé s Davidem a před měsícem, kdy mě Johnny Barton [prostředník jezdců TT] provedl, což bylo nesmírně cenné. V autě jsem objel něco kolem dvaceti kol a pravidelně jsem studoval onboardová kola a hrál PlayStation!"

"Když jsem poprvé stál na Bray Hill, říkal jsem si 'woah', protože DVD neukazují, jak je to strmé, ale po dalším studiu se vše zlepšilo a druhá návštěva s Johnem mi hodně pomohla. Začínám se cítit jistěji a závodit na horské trati bude fenomenální!"

"Mým hlavním cílem pro rok 2024 je být v bezpečí a užívat si, protože je to pro mě dlouhodobý projekt. Během kvalifikačního týdne je mým cílem budování rychlosti a zvykání si na trať. Rád bych věřil, že se mi podaří odvést na TT dobrou práci a předvést podobný výkon jako Lukas a Erno v prvním roce a poté se rok od roku zlepšovat."