Páteční top10 pro Salače

14.04.2023

Filip Salač v pátečních trénincích skončil na 10. pozice.
Foto: Gresini Racing

Pro tým Moto2 QJMOTOR GRESINI RACING byl první volný trénink pozitivní, oba jezdci se umístili v první desítce. Filip Salač byl třetí, Jeremy Alcoba desátý. Ve druhém volném tréninku komplikoval průběh lehký déšť. Jezdec č. 12 byl rychlý i s použitými pneumatikami, ale svůj čas na kolo z dopoledne (2'10,538) se mu zlepšit nepodařilo. Přesto se mu podařilo skončit na celkovém 10. místě, což je pozice, která mu aktuálně zaručuje přímé nasazení do Q2.

Jeremy Alcoba měl v prvním volném tréninku dobrý pocit z motocyklu, zatímco odpoledne měl problémy dostat se do tempa i kvůli dešti. Jezdce s číslem 52 aktuálně dělí od Q2 pouhá jedna desetina sekundy. V sobotu ráno bude mít další šanci pokusit se dostat do Q2 a pak případně usilovat o místo v prvních řadách startovního roštu.

Filip Salač
"Byl to dobrý první den v Texasu. První trénink se nám povedl, zatímco druhý trénink nám zkomplikoval déšť, který nám zabránil odjet více kol. Každopádně jsme jezdili rychle i s ojetými pneumatikami. Pokračujme v práci tímto směrem a uvidíme, co se stane zítra"

Jeremy Alcoba
"V FP1 jsme začali docela dobře, pocit byl dobrý a tato trať se mi opravdu líbí. To mi určitě dodalo další motivaci Během FP2 bohužel začalo lehce pršet a kvůli tomu jsem přišel o pár vteřin, které by mi jinak umožnily zajet další kolo. Nejsem spokojený s tím, že jsem vypadl z Q2, ale zítra budeme mít další šanci, protože víme, kde se můžeme zlepšit."