Partnerství Yamaha-Morbidelli končí

03.08.2023

Společnost Yamaha Motor Co., Ltd. oznámila, že cesty týmu Monster Energy Yamaha MotoGP a Franca Morbidelliho se po sezóně 2023 MotoGP rozdělí.
Foto: Yamaha


Společnost Yamaha Motor Co., Ltd. oznámila, že její partnerství s Francem Morbidellim bude ukončeno na konci roku 2023, kdy Morbidelli přejde k novým závodním výzvám.
Od roku 2019, kdy se Morbidelli připojil ke společnosti Yamaha, dosáhl Ital šesti umístění na stupních vítězů: tří vítězství, jednoho druhého a dvou třetích míst. Získal také dvě pole position a v roce 2020 se stal vicemistrem světa MotoGP. Po krátké přestávce způsobené zraněním kolena v průběhu sezony 2021 se Morbidelli vrátil v GP San Marina v rámci továrního týmu Yamahy. Celkem se jako jezdec Yamahy dosud zúčastnil 74 GP.
Společnosti Yamaha Motor Co., Ltd., Yamaha Motor Racing a Monster Energy Yamaha MotoGP Team jsou nesmírně vděčné za Morbidelliho přínos, nikdy neklesající motivaci a jeho pozitivní myšlení. Těší se, že během zbývajících 12 kol MotoGP v roce 2023 budou moci sdílet další nezapomenutelné okamžiky.
Yamaha Motor Co., Ltd. přeje Morbidellimu vše nejlepší v jeho budoucím závodním úsilí a znovu potvrzuje, že ho Monster Energy Yamaha MotoGP Team bude plně podporovat po zbytek sezony, aby jejich partnerství skončilo na vysoké úrovni.

LIN JARVIS – výkonný ředitel Yamaha Motor Racing

"V první řadě chci Frankymu poděkovat za jeho tvrdou práci a obětavost od doby, kdy začal pracovat v továrním týmu, a také dlouho předtím, když byl satelitním jezdcem Yamahy. Spolupráce Yamahy a Morbidelliho vedla k několika skvělým výsledkům, včetně vynikajícího titulu vicemistra v roce 2020. Je škoda, že poslední dva roky nedopadly tak, jak jsme oba chtěli a doufali. Diskutovali jsme o možnostech pokračování našeho partnerství, ale nakonec jsme se rozhodli, že v roce 2024 nastane chvíle pro změnu, a to jak pro Yamahu, tak pro Frankyho.
Tým bude pokračovat v plné podpoře Frankyho všemi možnými způsoby, abychom co nejlépe uzavřeli naše společně strávené období."