Oslava Ducati v Assenu

24.04.2023

Aruba.it Racing a Ducati se zapisují do historie Katedrály rychlosti. Bautista a Bulega vyhrávají všechny závody WorldSBK a WorldSSP. Španělský jezdec navíc přináší Borgo Panigale vítězství č. 400. Top 10 pro Rinaldiho.
Foto: Ducati

Víkend nizozemského kola WorldSBK, třetího podniku sezony 2023 WorldSBK, se právem zapsal do historie Aruba.it Racing a Ducati. Alvaro Bautista a Nicolò Bulega totiž vyhráli všechny závody, které se na nizozemském okruhu TT Circuit of Assen konaly, a to jak v rámci WorldSBK, tak WorldSSP, přičemž obsadili své Pole Position, zajeli všechna nejrychlejší kola a stanovili nové rekordy okruhu. Mimořádný úspěch ve stejný den, kdy Ducati dosáhla historických 400 vítězství v mistrovství světa superbiků, což je milník, který Španěl protnul ve druhém závodě. Naopak těžký víkend to byl pro Michaela Rinaldiho, který přesto ve druhém závodě zatnul zuby a přivezl si domů Top 10.

Alvaro Bautista
"Byl to vzrušující víkend a jsem velmi rád, že jsem se mohl podepsat pod tak důležitý milník, jakým je 400. vítězství značky Ducati v Superbike. Jsem také velmi šťastný, protože se nám dokonce podařilo zlepšit včerejší výsledky, zejména v závodě Superpole Race. Náskok v pořadí mě v tuto chvíli nezajímá. To, co si budu z tohoto dne pamatovat, je fantastický pocit s motorkou."

Michael Ruben Rinaldi
"Upřímně řečeno, byl to velmi náročný víkend. Hned od FP1 nebyl pocit stejný jako v předchozích kolech, bohužel jsme nemohli pracovat v FP2, pak jsme museli jet v mokrých podmínkách v FP3. V podstatě jsme provedli nastavení v prvním závodě. Zároveň však musíme být citlivější, když čelíme takovýmto potížím. Určitě neztratíme sebedůvěru z nepovedeného víkendu."

Nicolò Bulega
"Můžeme říci, že to byl perfektní víkend, pravděpodobně nejlepší víkend v mém životě. Vyhráli jsme oba závody, startovali jsme z pole position a vždy zajeli nejrychlejší kolo. Chci poděkovat svému týmu, protože od prvního kola v FP1 byl pocit s motorkou prostě fantastický. Teď už ale musíme myslet na Barcelonu."