Oncu má po Assenu se zlomenou rukou

26.04.2023

Turecký jezdec Can Oncu byl ve 2. závodě v 1. kole v 1. zatáčce zachycen Yari Montellou a havaroval, po vyšetření mu byly diagnostikovány mnohočetné zlomeniny levé ruky.
Foto: Dorna WorldSBK Organization

Druhý závod mistrovství světa FIM Supersport skončil pro Cana Oncua (Kawasaki Puccetti Racing) na okruhu TT v Assenu během nizozemského kola WorldSSP předčasně, když se v úvodním kole srazil s Yari Montellou (Barni Spark Racing Team). Oncu byl po nehodě převezen do lékařského centra, kde mu byly diagnostikovány mnohočetné zlomeniny levého předloktí, zatímco Montella byl za svůj podíl na nehodě penalizován.

Oncu odstartoval do druhého závodu z pátého místa, Montella byl sedmý a v nájezdu do pravotočivé 1. zatáčky se dvojice ocitla vedle sebe. V brzdné dráze se Montella přesunul na vnitřní stranu Oncua, ale Ital, který byl v roce 2022 s Oncuem týmovým kolegou u Kawasaki Puccetti Racing, nebyl ve formě a do vítěze 1. závodu na okruhu Mandalika narazil, přičemž oba jezdci skončili na štěrku a mimo závod. Stewardi FIM WorldSBK se rozhodli incident vyšetřit.

Na základě jejich vyšetřování byl Montella potrestán dvojnásobnou penalizací za dlouhého kola, kterou si odpyká v příštím závodě, jehož se zúčastní. Oncu byl po nehodě převezen na vyšetření do lékařského centra, kde mu byly diagnostikovány zlomeniny levé ruky: zlomenina distální loketní kosti a zlomenina proximální části vřetenní kosti.

Can Oncu
"Odstartoval jsem silně a mířil jsem do první zatáčky, ale jakmile jsem se začal naklánět do zatáčky, narazil do mě jiný jezdec a havaroval jsem. Byl to vážný pád ve vysoké rychlosti a okamžitě jsem si uvědomil, že jsem se zranil. Teď mi nezbývá než se řídit pokyny lékařů a doufat, že se co nejdříve vrátím na trať."

Yari Montella
"K dnešnímu závodu není moc co říct. Bohužel jsem udělal chybu při brzdění. Po dobrém startu jsem byl příliš agresivní, přišel jsem o motorku a také jsem narazil do Cana Oncua. Okamžitě jsem se omluvil jemu i jeho týmu, ale chci se omluvit i svému týmu. Nyní budeme pracovat na přípravě na Barcelonu a pokusíme se najít trochu klidu."