Öncü a Vietti v roce 2024 Moto2 za Aja

14.09.2023

Turecký jezdec Deniz Öncü přestoupí do střední třídy a Celestino Vietti bude závodit čtvrtým rokem v Moto2.
Foto: Red Bull KTM Ajo Team

Tým Moto2 Red Bull KTM Ajo sestaví pro sezónu 2024 talentované duo. V příštím ročníku mistrovství světa Moto2 se spojí zkušenosti italského jezdce Celestina Viettiho a mládí Denize Öncüho.

Celestino Vietti bude novou posilou týmu. Dvaadvacetiletý italský jezdec absolvuje svůj čtvrtý rok v Moto2. V letošní sezóně patří k favoritům v boji o titul, v posledních závodech předvádí stabilně nejlepší výkony, a dokonce vyhrál Grand Prix Rakouska. Celkem má ve své kariéře v Moto2 na kontě dvě vítězství, sedm umístění na stupních vítězů a pět pole position. Vietti je v současné době na šestém místě v mistrovství světa Moto2 a Red Bull KTM Ajo věří, že v příštím roce bude pokračovat v jezdeckém růstu a prokáže svůj potenciál.

Deniz Öncü prožívá svou dosud nejlepší sezonu. Ve svém čtvrtém roce v Moto3 získal turecký jezdec velkou vyzrálost, která se odráží v jeho výsledcích. Öncü dosáhl dlouho očekávaného prvního vítězství v této třídě na Velké ceně Německa a poté, co v posledních sedmi závodech získal pět pódií - z toho dvě vítězství -, je ponořen do boje o titul v Moto3. Ve svých 20 letech Öncü ukazuje, že je připraven s týmem přejít do střední třídy.

Aki Ajo - manažer týmu
"Posledních několik let v Moto2 pro nás bylo velmi úspěšných a samozřejmě jsme si užili spolupráci se všemi těmito různými jezdci. Letošní rok s Pedrem a Albertem byl velmi intenzivní a příjemný; oba se hodně zlepšili a dosáhli jsme mnoha umístění na stupních vítězů -a dokonce jsme na čele průběžného pořadí. Příští rok máme novou sestavu: Deniz Öncü a Celestino Vietti. Musím říct, že jsme nadšeni, že máme v této třídě skvělý mix zkušeností a mladého talentu s Denizem, kterého už známe. Myslím, že taková kombinace je pro nás opravdu dobrou šancí, abychom byli v příštím roce v Moto2 velmi úspěšní. Celestino v posledních letech ukázal, že patří mezi špičkové jezdce ve třídě. Jsme samozřejmě velmi rádi, že ho máme v našem týmu vedle Denize, který je jedním z nejrychlejších jezdců v Moto3. Tato kombinace bude skvělá a my se na ni těšíme."

Celestino Vietti
"Jsem nesmírně nadšený. Je to pro mě skvělá příležitost, takže mám z této zprávy velkou radost. Musím poděkovat KTM a Akimu Ajo, že ve mě věří. Také děkuji vedení VR46 Riders Academy, protože bez nich by nic z toho nebylo možné. Do konce letošní sezony zbývá ještě kus cesty, takže ji musím se svým současným týmem dokončit co nejlépe. Pomohli mi letos dosáhnout mnoha skvělých výsledků. Díky tomu budu mít také sebevědomí, abych mohl dobře začít novou sezónu. Moc vám děkuji a uvidíme se v roce 2024."

Deniz Öncü
"Jsem velmi šťastný, že přecházím do Moto2 s Red Bull KTM Ajo. Hlavním cílem této sezony je zlepšit se v Moto3 a dosáhnout dobrých výsledků, abychom mohli bojovat o titul. Společně se nám daří, například díky vítězstvím v Německu a Rakousku. Chtěl bych jen poděkovat Akimu, KTM a Red Bullu za důvěru ve mě a za tuto příležitost. Děkuji také svému manažerovi Kenanu Sofuoğluovi za to, že mě vždy podporoval."