Oliveira zpět v top deset

20.06.2023

Miguel Oliveira se vrátil do první desítky, Raul Fernandez v Německu bodoval.
Foto: CryptoDATA RNF MotoGP Team

Tým CryptoDATA RNF MotoGP ve slunném Sasku zažil šťastný konec. Miguel Oliveira a Raul Fernandez dokázali ve 30 náročných kolech na Sachsenringu po několika záludných kolech předtím a komplikovaných tréninkových dnech v Německu získat body i v sedmém kole mistrovství světa MotoGP 2023.

Miguel Oliveira, který se kvalifikoval na P16, startoval z 15. místa na startovním roštu kvůli absenci Marca Marqueze. Přestože měl tento pátek opět těžký náraz do levého ramene, Portugalec zajel dobrý závod. Díky slušnému startu a silnému prvnímu kolu získal dvě pozice a začal si budovat rytmus. Přestože snášel velké bolesti, Oliveira se stále posouval vpřed, v 18. kole se vyšplhal na P12 a hned poté na 11. místo. Čtyři kola před koncem se mu podařil další průnik do Top 10 a statečným výkonem to dovezl domů.

Na druhé straně si na startovním roštu polepšil také Fernandez, a to z P19 na P18. Svou pozici si udržel i v úvodních fázích závodu. V šestém kole si polepšil o jedno místo a o dvě kola později postoupil na P16. V boji o závěrečný bod se snažil ze všech sil a v posledním kole se mu nakonec podařilo postoupit na 15. pozici, což mu vyneslo zasloužený bod do mistrovství světa.

Nyní se tým CryptoDATA RNF MotoGP sbalí a přesune se do nizozemského Assenu na třetí kolo tohoto trojboje, poslední Grand Prix před letní přestávkou.

Miguel Oliveira
"Je to potěšující výsledek, zejména proto, že jsme mohli být konkurenceschopní a v každém kole bojovat o co nejlepší výsledek. Nemohl jsem ze sebe vydat maximum, protože jakmile jsem ztratil sílu v levém rameni, měl jsem pocit, že může znovu vyskočit. Takže jsem se opravdu musel chránit a jet způsobem, který mi není úplně příjemný. Každopádně je to ode mě i od týmu dobrý výkon a těšíme se na Assen, kde uvidíme, jak si Aprilia povede."

Raul Fernandez
"Náš víkend byl po havárii super těžký. Myslím, že jsem havaroval příliš rychle a ztratil jsem jistotu. Ale dnes věřím, že jsme se hodně zlepšili v tempu. Rád bych se porovnal s jiným jezdcem se stejnou motorkou jako já, takže dnes jsem se porovnával s Miguelem, protože byl nejrychlejším jezdcem Aprilie, a viděl jsem, že naše tempo je velmi podobné. S naší prací jsem opravdu spokojený, Aprilia tvrdě pracuje na tom, aby zmenšila ztrátu na špičku, a já tomu hodně věřím. Takže teď pojedeme do Assenu, Aprilia tam loni odvedla fantastickou práci, zejména s Aleixem Espargarem, měl tam super rychlé tempo. Naším cílem je naplno ukázat náš potenciál a já hodně věřím, že se zlepšíme."