Oliveira v top deset

05.06.2024

Miguel Oliveira skončil v testu MotoGP na deváté pozici, jeho týmový kolega Raul Fernandez zajel v Mugellu dvanáctý čas.
Foto: tým Trackhouse Racing MotoGP

Po nedělní Grand Prix Itálie začalo v pondělí ráno za proměnlivého počasí oficiální testování MotoGP. Pro tým Trackhouse Racing MotoGP byl program zaměřen na to, aby Miguel Oliveira absolvoval sérii jízd, v nichž se zapracovalo na ovladatelnosti a nabídce aerodynamických a elektronických výkonnostních možností, které by mu pomohly zvýšit komfort na motocyklu Aprilia RS-GP24. Pro Raula Fernandeze bylo hlavním cílem konzistentní čas na továrním testovacím motocyklu RS-GP24 a seznámení se s rozdíly oproti jeho obvyklému motocyklu RS-GP23, se kterým letos dosud závodil.

Těsně před začátkem dne přišel déšť, a přestože se objevilo povětrnostní okno, které dočasně vysušilo asfalt v Mugellu, oba jezdci měli velmi omezený smysl pro jízdu na suchu, takže den byl do značné míry bezcenný - což je frustrující vzhledem k nedostatku testovacích kilometrů, které jsou během sezóny k dispozici, a k potřebě zlepšit výkon.

Tým Trackhouse Racing má nyní třítýdenní přestávku před Velkou cenou Nizozemska, která se pojede 28. - 30. června v Assenu. Mezitím Raul Fernandez podstoupí operaci, která mu pomůže zmírnit následky arm pump na ruce, jež se během závodů v letošní sezoně opakovaně objevovala, a Miguel Oliveira se o příštím víkendu 8. a 9. června vydá na světový okruh Misano, kde se uskuteční závod Aprilia All Stars.

Miguel Oliveira – 9. místo (1:58,282 / 6 kol)
"Původně jsme chtěli vyzkoušet několik nových nápadů na nastavení, abychom mohli pracovat na zlepšení motocyklu a pokusit se najít výkon, který nám včera chyběl. Po analýze dat tým nedokázal pochopit, proč jsem tolik bojoval s přední částí motocyklu, což mě opravdu stálo několik desetin na kolo. Chtěli jsme vyzkoušet něco jiného, ale mokré počasí nám zjevně nedovolilo vyzkoušet různá nastavení elektroniky a kapotáže. To je vše, to byl náš den. Zajel jsem pár kol v dešti, ale to už příliš osychalo, a když jsme se rozhodli pro slicky, začalo pršet, takže jsme neměli moc šancí."

Raul Fernandez – 12. místo (1:59,381 / 6 kol)
"Měli jsme v plánu více pracovat na motorce 2024, ale kvůli počasí jsme nemohli nic vyzkoušet. Na začátku dopoledne byly podmínky smíšené a vyjeli jsme na trať s mým skutečným motocyklem, abychom zjistili, zda je možné začít pracovat, ale pak začalo znovu pršet. Také jsme nechtěli příliš riskovat - zítra mě čeká další operace ruky, takže se momentálně soustředíme jen na to, abychom se do Assenu pořádně uzdravili."