Oficiálně – Zarco v roce 2024 za LCR Honda

23.08.2023

Tým Lucia Cecchinella oznámil jméno nového jezdce pro sezonu 2024, stane se jím Francouz Zarco.
Foto: Prima Pramac Racing


LCR Honda CASTROL s oznámil podpis smlouvy s Johannem Zarcem. Francouzský jezdec, dvojnásobný mistr světa v kategorii Moto2, se k týmu připojí v roce 2024 na základě dvouleté smlouvy. Vzhledem k Johannovým zkušenostem a výkonům v MotoGP od doby, kdy do této kategorie vstoupil, jsou LCR a HRC nadšeni, že mohou začít společnou cestu. Už v roce 2019 sloužil Zarco týmu jako náhradní jezdec a jeho nasazení a tvrdá práce odpovídají hodnotám LCR.

Lucio Cecchinello, šéf týmu LCR Honda

"Jsme velmi rádi, že můžeme Johanna přivítat v týmu LCR Honda CASTROL, přičemž všechny příslušné detaily a podpisy jsou již připraveny. Jedná se o návrat do týmu poté, co jsme spolu krátce působili v roce 2019, kde jsme již mohli vidět jeho potenciál a pracovní morálku. V letošní sezóně nás čeká ještě spousta závodů a práce, ale už se těšíme na start tohoto nového projektu v roce 2024."

Johann Zarco

"U Ducati jsem strávil čtyři roky, z toho tři v týmu Pramac, a jsem velmi spokojený s tím, co jsme společně vybudovali a dosáhli. V roce 2021 jsem v šampionátu skončil na pátém místě, což znamenalo můj nejlepší výsledek v MotoGP v historii, ale mým cílem je letos dosáhnout ještě lepšího výsledku. Na konci letošní sezony budu odcházet s úsměvem, protože tým a Ducati mi toho hodně dali a společně jsme získali opravdu významné úspěchy. Příští rok mě čeká nová výzva, ale zatím chci s týmem co nejlépe uzavřít tento šampionát. Děkuji celému svému týmu, Ducati a všem lidem, kteří po mém boku pracovali během těch let, které jsme spolu strávili. Konečným cílem zůstává stát na stupních vítězů a hrdě zpívat francouzskou hymnu La Marseillaise společně s Paolem Campinotim, kterému upřímně děkuji za veškerou podporu, kterou mi od prvního dne poskytl."