Odhodlaný Mir si v Portugalsku zajistil body

26.03.2024

Joan Mir ukázal svou odvahu, když se vyrovnal tempu první desítky, aby se dostal z brzkého kontaktu a zajistil si další body v sedle Hondy RC213V, zatímco Luca Marini pokračoval v honbě za zlepšením.
Foto: Honda

Druhé kolo mistrovství světa MotoGP 2024 dospělo na Autodromo Internacional do Algarve k dramatickému závěru pro tým Repsol Honda. Joan Mir, který se zotavil z náročné kvalifikace, se ocitl v mixu druhé skupiny a po silném úvodu závodu utrpěl v prvním kole kontakt a poškození. Jezdec s číslem 36 zatnul zuby a postupně se prodíral startovním polem a na body, když kopíroval tempo první desítky. Nakonec Mir projel cílem na 12. místě a z Portugalska odjíždí s jasnými požadavky na zlepšení, ale spokojený s tím, jak on i tým překonali páteční potíže.

Luca Marini na stroji týmu Repsol Honda bleskově odstartoval do 25kolové Grand Prix Portugalska a okamžitě se ocitl ve směsici s ostatními jezdci Hondy. Pracoval na svém vlastním tempu a pokračoval v prohlubování svého porozumění stroji Honda, když absolvoval dalších 25 kol v závodním tempu na stroji Honda RC213V. Když se objevila šachovnicová vlajka, byl Ital na 17. místě a byl spokojený s tím, čeho on i tým od pátečního rána do nedělního večera dosáhli.

Mistrovství světa MotoGP bude pokračovat v texaském Austinu na okruhu Circuit of the Americas ve dnech 12. až 14. dubna. Alex Rins zde získal jediné vítězství Hondy v sezóně 2023 a na jedinečné texaské trati si o stejném víkendu odbyl své premiérové pódium v MotoGP Luca Marini.

Joan Mir
"Jsem spokojený s tím, jaký jsme dnes předvedli výkon. Kdybyste se podívali jen na stránku s konečnými výsledky, možná by to tak nevypadalo. V prvním kole jsme měli obrovský kontakt s Morbidellim, moje kombinéza na pravé straně byla téměř celá černá a motorka utrpěla velké škody a já byl poslán do šířky. Se všemi těmi poškozeními to bylo docela těžké zvládnout, ale i takhle jsme se dokázali vyrovnat tempu kluků bojujících o první desítku. Klíčovým bodem, na kterém musíme zapracovat, je zlepšení naší kvalifikace, abychom se podobným incidentům vyhnuli. Všichni v týmu a HRC odvedli skvělou práci, abychom se zlepšili oproti tomu, kde jsme byli v pátek, takže jim chci poděkovat."

Luca Marini
"Dnes jsme zajeli lepší závod než v Kataru a také ve srovnání se včerejškem jsem spokojený se změnami, které jsme na motorce provedli. Ke konci závodu jsem si jízdu užíval, což byl dobrý malý krok vpřed. Joan Mir má lepší cit na motorce a určitě více zkušeností, takže je schopen z motorky vytěžit více, je to motivující a my musíme studovat, co dělá on. I přes výsledek je to pozitivní víkend, protože jsme získali spoustu opravdu dobrých informací a víme, které oblasti sledovat. Je tu prostor pro další zlepšování."