Oba piloti Yamahy bodovali

26.03.2024

Vytrvalost se týmu Monster Energy Yamaha MotoGP v Portugalsku vyplatila.
Foto: Yamaha

Francouzský závodník Fabio Quartararo, pilot týmu Monster Energy Yamaha MotoGP, předvedl v závodě Grande Prémio de Portugal na 25 kol konzistentní tempo a defenzivní jízdu, což mu vyneslo sedmé místo. Španěl Álex Rins neměl na okruhu Algarve takový pocit, jaký hledal, a nakonec projel cílem na 13. místě.

Fabio Quartararo
"Po včerejším sprintu jsem očekával, že dnes skončím o něco blíže předním jezdcům, ale co se týče umístění, čekal jsem to. Máme několik dobrých dat k analýze a doufejme, že se nám podaří udělat nějaké kroky vpřed. Vypadá to, že zítra bude docela špatné počasí, ale snad budeme mít dobrý den, abychom si mohli něco vyzkoušet. Podle všeho máme spoustu položek k testování, takže to bude skvělé. Doufejme, že nám počasí umožní je otestovat. Máme spoustu drobností, které musíme postupně zlepšovat. Jsme na správné cestě, ale musíme být trpěliví."

Alex Rins
"To jsou mé první body s Yamahy, ale možná nám to nestačilo. Druhý závod je za námi - byl těžký. Tyto dva závody, Katar a Portimao, se nevydařily podle mých představ. Musíme na sobě ještě trochu zapracovat. Po tomto závodě jsem si uvědomil, že musím na motorce udělat něco jiného, protože jsem měl dnes podobné problémy jako v Kataru. Hodně jsem bojoval s předkem. Zítra, až tady budeme mít soukromý test, se možná budeme muset více zaměřit na nastavení než na nové díly. Je to teprve náš druhý závod a my si musíme na motorku zvyknout a potřebujeme jí porozumět."