Oba piloti RNF v Rakousku odstoupili

22.08.2023

Velmi těžký závod mají za sebou Miguel Oliveira a Raul Fernandez, kteří GP Rakouska kvůli technickým problémům nebokončili.
Foto: CryptoDATA RNF MotoGP Team


Nejen slunce jasně svítilo v neděli na Red Bull Ringu, ale také obě Aprilie týmu CryptoDATA RNF MotoGP v růžových a modrých barvách pro speciální podnik CryptoDATA. Přesto CryptoDATA Motorrad Grand Prix von Österreich rozhodně nebyla tím, v co tým doufal, protože oba, Miguel Oliveira a Raul Fernandez, byli nuceni předčasně ukončit závod na 28 kol kvůli technickým problémům.

Miguel Oliveira

"Byl jsem o víkendu rychlý, ale abych byl upřímný, během závodu jsme měli malý problém. Byl to velmi jednoduchý detail, ale kvůli němu jsem odstoupil. Závaží na třmenu předního kola se uvolnilo. Následkem byla vibrace, kvůli které jsem nemohl dostatečně tlačit na brzdy a musel jsem kvůli tomu předčasně skončit."

Raúl Fernandez

"Dnes jsme měli smůlu. Tempo ze včerejška se nedalo zvládnout, protože jsem od startu neměl zadní přilnavost. Ztratil jsem od začátku hodně času, nemohl jsem pozdě brzdit a hodně se to klouzalo. Jel jsem dál. Problém se zadní přilnavostí bylo opravdu těžké zvládnout. Pak jsem v posledním kole zkusil znovu později brzdit a jel jsem zeširoka, takže jsem se rozhodl závod ukončit."