Oba piloti RNF týmu v Indii na bodech

27.09.2023

Na okruhu Buddh International Circuit se o víkendu jela historicky první Grand Prix Indie v rámci mistrovství světa MotoGP.
Foto: CryptoDATA RNF MotoGP Team

Přestože jezdcům a týmům ztěžovaly život některá zpoždění a vysoké teploty, premiérová Grand Prix Indie se vydařila. Také pro duo týmu CryptoDATA RNF MotoGP, které v neděli navzdory záludnému pátku a sobotě získalo celkem deset bodů za 10. a 12. pozice.

Raul Fernandez startoval do nedělního hlavního závodu, který byl zkrácen na 21 kol, z desáté pozice na startovním roštu. Neodstartoval zrovna nejlépe a v nájezdu do první zatáčky se zapletl s některými jezdci, což způsobilo, že na začátku ztratil několik pozic a odsunulo ho to až na 14. místo. Přestože podmínky byly velmi náročné, mladý Španěl dokázal najít slušné tempo, které mu umožnilo udržet si silnou pozici. Dohnal několik míst, zejména ve druhé části závodu, aby nakonec projel cílem na 10. místě, což je jeho druhý výsledek v top 10 v řadě.

Naopak Miguel Oliveira se po celý víkend trochu více trápil. Startoval až z pozice P17 na startovním roštu a hned v první zatáčce po startu byl vytlačen do šířky. Přesto se mu podařilo udržet sedmnácté místo na konci prvního kola. V průběhu prvních kol již udělal určitý pokrok a v osmém kole se propracoval na P14, ale o dvě kola později se chybou opět vrátil na P16. Od té chvíle se už jen držel při zemi, znovu doháněl ztrátu a nakonec dojel na 12. místě a odvezl si čtyři body do mistrovství světa.

Nyní se celý paddock, včetně týmu CryptoDATA RNF MotoGP, balí a přesouvá se do Japonska na 14. kolo sezony 2023, které začíná již tento pátek.

Raul Fernandez
"Celkově jsem s průběhem víkendu spokojený. Závod byl ale super obtížný, na startu jsem vyjell do šířky a ztratil několik pozic a v MotoGP je docela těžké předjíždět. Na motorce máme ještě několik oblastí, které je třeba zlepšit, ale jsem rád, že si s motorkou rozumím a jezdím na ní tak, jak chci. Můj víkend byl konstantní, v závodech jsem byl vždy v první desítce. Během letní přestávky jsem měl čas se dobře připravit a od Silverstone jsem vždy udělal krok dopředu, ale to nestačí, protože vždy chci víc. Nyní jsme na opravdu konkurenceschopné úrovni, na jejímž dalším zlepšení můžeme já, tým i Aprilia společně pracovat."

Miguel Oliveira
"Pravděpodobně je to první víkend, kdy jsem nebyl konkurenceschopný. Každopádně všechny Aprilie tento víkend nějak bojovaly, ale já bych chtěl být ještě o něco lepší. Jasně jsme viděli, kde jsou naše slabá místa a kde bychom potřebovali více zapracovat a přitlačit, abychom našli řešení, zejména zrychlení z pomalých zatáček, což se zdá být jedním z bodů, na které se musíme zaměřit. Těším se jen na to, že v Japonsku to trochu otočíme a budeme tam schopni podat dobrý výkon."